TESTACE HISTORICKÝCH VOZIDEL

PORSCHE CLASSIC CLUB ČR je prostřednictvím Veteran Car Clubu České republiky (VCCČR) členem Federace klubů historických vozidle (FKHV), a touto organizací je pověřen k testování historických vozidel, a to ne jenom automobilů Porsche. Klubová testačníé komise je ochotna testovat historická vozidla i majitelům veteránů, kteří nejsou členy Porsche Classic Clubu ČR.

Číst více
ODPUŠTĚNÍ EKO POPLATKU PŘI DOVOZU HISTORICKÝCH VOZIDEL

Když majitelé si dovezou vozidlo ze zahraničí, které spadá do kategorie 30 let stáří a je možné jej prohlásit jako historické, ale chtějí jej přihlásit do běžného registru silničních vozidel (na klasické bílo-černé značky), musí při registraci zaplatit tzv. eko daň. Dodatečně mu může být tento poplatek odpuštěn.

Číst více
TESTACE PRO ZÍSKÁNÍ ZVLÁŠTNÍCH VETERÁNSKÝCH SPZ

Jakékoli vozidlo starší 30 let, které splňuje podmínky historické původnosti a jeho technický stav odpovídá podmínkám provozu na pozemních komunikacích, je možné otestovat pro získání zvláštních registračních značek "V". Historické vozidlo s registračními značkami "V" se nesmí používat k podníkaní a nemělo by se využívat ke každodenním jízdám. Jinak neni toto vozidlo v provozování omezeno (pokud tak není uvedeno přímo v testačním protokolu a následně i Průkazu historických vozidel) a bez problémů s ním můžete cestovat po celé Evropě.

Číst více
TESTACE HV NA BĚŽNÝCH REGISTRAČNÍCH ZNAČKÁCH

Jakékoli vozidlo starší 30 let, které splňuje podmínky historické původnosti a jeho technický stav odpovídá podmínkám provozu na pozemních komunikacích, je možné otestovat na historickou původnost. Výhodou této testace je, že takové vozidlo může získat snížené povinné ručení až na 1/12 běžné ceny, na STK nemusí být měřeny emise a v případě pojistné události nebude Pojišťovna na vozidlo pohlížet jako na staré ojeté vozidlo s velkou amortizací, ale na skutečné historické vozidlo, které má i svou historickou hodnotu a k tomu musí Pojišťovna přihlížet. Tato testace se vydává na 2 roky a pravidelně se obnovuje.

Číst více