VW Karmann Ghia v muzeu Chotoviny

V jihočeské vesničce Chotoviny, ležící severně od Tábora, je malé soukromé Muzeum Janecký, které při jíždě od dálnice D3, do obce Chotoviny nemůžete minout. Po vjezdo do vesnice se najednou zjeví přímo před vámi dlouhé hospodářská budova, na které je nápis "Muzeum". Zde najdete asi necelé tři desítky historických vozidel různých značek, kde převažují Mercedesy. Jedním z těchto německých veteránů je i Volkswagen Karmann Ghia 1600 Coupé.

Číst více
Toto KG už v ČR na silnici neuvidíte - No.: 2

Asi přer deseti lety proběhla na příní zákazníka u pražské firmy Classic Cars Bohemia s.r.o., kompletní oprava tohoto VW Karmann Ghia z roku 1968. Automobil prošel nejenom kompletní renovací karoserie a podvozku, ale na přání majitele doznal i určitých "tuningových" úprav, které z vozu udělaly výjimečný tuningový unikát.

Číst více
Toto KG už v ČR na silnici neuvidíte - No.: 1

V době komunistického Československa jezdilo po tehdejších silnicích asi tři desítky automobilů VW Karmann Ghia, které byly většinou z tehdejšího "Západního" Německa, nebo Rakouska dovezeny, vždy již jako silně opotřebované ojetiny. Náhradní díly se v ČSSR nedaly koupit a tak je majitelé udržovali jak se dalo, za použití všeho, co sehnali. Proto mnohá auta doznala různé úpravy, nebo skončily rozebrané nebo rozpadlé v garáži nešťastného majitele.

Číst více