SPEED FESTIVAL * 23.-24.9.2023
by Milan Bumba

Původně jsme na dny 13. a 14. května 2023 připravovali CLASSIC CAR FESTIVAL, ale situace se změnila a akci jsme přejmenovali a změnili datum konání. Proto vás nyní zveme na zářiový víkend 23. a 24.9.2023 opět do České Lípy, ale na akci SPEED FESTIVAL.

Číst více
Jak najít ideální tažné zařízení pro vaše Porsche Cayenne - pevné, odnímatelné nebo sklopné?
by Super User

Vlastníte SUV Porsche Cayenne a potřebujete často převážet větší náklad? Nejlepším řešením je vybavit ho tažným zařízením. Možná ale váháte, zda si vybrat pevné, odnímatelné nebo sklopné tažné zařízení. V tomto článku se podíváme na výhody a nevýhody každého typu tažného zařízení a pomůžeme vám najít ideální volbu právě pro vás.

Číst více
Koupě Porsche 911: Průvodce generacemi
by Super User

Ikona. Legenda. Těmito a dalšími podobnými slovy lze popsat Porsche 911. Snad každý malý kluk ho toužil vlastnit nebo alespoň řídit. Ne každému se to poštěstí. Pokud už vám ale Porsche 911 garáž zdobí, můžete mít klasického veterána, sporťák nebo supersport. Tak moc se z dnešního pohledu liší jednotlivé generace auta, které je vlastně stále skoro stejné.

Číst více
Historická Porsche začnou jezdit na STK
by Milan Bumba

V druhé polovině roku 2023 pravděpodobně začnou jezdit povinně historické automobily i na veteránských SPZ na STK. Sněmovna i senát to již schválili a podepsal to i prezident. Teď již se čeká jen na vytvoření prováděcí vyhlášky, podle které se budou řídit zaměstnanci STK.

Číst více
PF 2023 * Porsche Classic Club ČR
by Milan Bumba

Už netrpělivě vyhlížíme nový rok 2023 a s jeho jarem opět i otevřená vrata garáží, abychom opět mohli vyjet bez obavy prosolených silnic s našimi plechovými miláčky. Prozatím, v čase sněhových plýskanic a dlouhých zimních večerů, alespoň malé přání do nového roku.

Vaše zaslané PF zde také rádi uveřejníme.

Číst více
Zemřel autokrosař Jan Hovorka
by Milan Bumba

Po krátké nemoci nás ve věku 82 let opustil pan Jan Hovorka. Jan se věnoval v autocrossu především třídě plechových vozů. Mohli jsme ho vídat za volantem, VW Brouk, Subaru, Porsche 911, Honda Civic, Ford Escort, Ford Ka.

Číst více
Už chystáme akce na rok 2023
by Milan Bumba

Ačkoli teprve začíná zima a mnozí majitelé sportovních vozů Porsche své miláčky ukládají na několik měsíců k zimnímu spánku, tak mi nezahálíme, a již připravujeme nové akce pro rok 2023, abychom se všichni mohli těšit na jaro roku 2023 a další společná setkání.

Číst více