Rozloučení s Jardou Juhanem

by Super User
Zobrazeno: 7732

Jménem Porsche Classic Clubu ČR ale i jménem rodiny Stejmarů bych chtěl poděkovat všem, kteří se ve čtvrtek 13.října 2011 přišli osobně rozloučit s naším dlouholetým přítelem a celoživotním příznivcem automobilů Porsche, Jaroslavem Juhanem.

V den jeho nedožitých devadesátých narozenin jsme se v hojném počtu sešli v 18 hodin v Praze v Kostele Panny Marie Vítězné (U Jezulátka) k zádušní mši věnované právě J. Juhanovi. Zde jsem také vystavil obraz, který jsem nechal pro J.J. namalovat k jeho 90tým narozeninám u brněnského výtvarníka Jiřího Zoufalého. Bohužel, již jsem jej Jardovi nestihl předat ...

Následně jsme byli rodinou, v čele s Juhanovou dcerou, herečkou Evelyne Steimarovou, pozváni ke společnému posezení do restaurace Nostitz. Zde nám Juhanova vnučka Anna Polívková, která celou tuto velmi pěknou vzpomínkovou akci zorganizovala, zazpívala písně, které měl Jarda Juhan rád a připomenula několik jejich společných příhod. Pozadu nezůstala ani druhá vnučka, Vendula Prager-Rytířová, která také zavzpomínala na poslední krásné roky s dědečkem.

Juhan-obraz_RamesO několik zajímavých příběhů prožitých s Juhanem v Čechách i v Ženevě se s námi podělil jeho dlouholetý kamarád Pepík Henzl. Pár velmi příjemných vzpomínek přidal také Jan Králík, novinář který se přiznal, že právě vyšlou novou knihu s Jaroslavem Juhanem připravoval plných 18 let. Samozřejmě, že se nevyhnul jako autor knihy nezbytné autogramiádě. Účastnil se také výtvarník Jiří Rameš, který na základě objednávky J. Henzla právě k devadesátým narozeninám J.J. namaloval další velmi pěkný obraz. Jeho číslované kopie byly pro účastníky vzpomínkové akce k dispozici.

Společné posezení a vyprávění společných zážitků s Jardou Juhanem se protáhlo do pozdních nočních hodin.

Juhan_1953_PacifocoNa závěr mám pro vás všechny jednu velmi příjemnou informaci.

Od rodiny J.J. jsme obdrželi svolení k uspořádání Vzpomínkové jízdy Jaroslava Juhana. Ta se uskuteční 28.září 2012, v den úmrtí J.J., kdy je každoročně státem uznaný svátek Svatého Václava.  Tento termín si můžete již nyní poznamenat červeně do svých diářů a těšit se na zajímavou rallye. O přípravách této akce vás budeme průběžně informovat.

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60