Já a moje Porsche 928

in Porsche 928 * 968

Luxusní a přitom sportovní vůz, dnes již mimochodem v některých případech i kvalitní historický automobil PORSCHE 928, mne vždy uchvacoval nejen svými mimořádnými kvalitami, originálním osmiválcovým motorem a celkovou svou jedinečností. Vždyť je to vlastně jediné Porsche, které získalo v roce 1978 prestižní titul Cars of The Years.

928 Juhan 01Jedno takové zlaté Porsche 928 vlastnil i český závodník na vozech Porsche, Jaroslav Juhan. Když s ním přijel v roce 2006 ze Ženevy do České republiky, byla to jeho poslední dálková cesta automobilem v jeho životě, kdy seděl za volantem. Kvalita vozu mu to dovolila i v jeho tehdejších 85 letech. Tenkrát jsme se sešli na jarní výstavě veteránů na zámku v Roztokách a pan Juhan se mi svěřil, že to bylo vlastně jediné Porsche, které si kdy soukromě koupil, neboť splňovalo jeho náročné požadavky na dlouhé, rychlé a přitom pohodlné cestování po Evropě. Všechny předcházející vozy Porsche, které během svého dlouhého života vystřídal, byly buď předváděcí nebo firemní. Mám velkou radost, že toto auto nakonec zůstalo v ČR.

ams classic youngtimer 550aDnes e ale nezpovídám ze své lásky k automobilu  Porsche 928 já, a nejsou to ani zaznamenané paměti Jaroslava Juhana. Ve speciálním čísle časopisu Auto Motor a Sport Classic - Youngtimer, které vyšlo počátkem srpna 2012, bylo uveřejněno velmi zajímavé vyznání k vozu Porsche 928 od jeho současného nadšeného vlastníka, Jana Kadečky, kterého mnozí znáte z účasti na našich srazech Porsche. Se svolením redakce časopisu AMS Classic vám nyní tento pěkný článek předkládám k přečtení: PDF dokument

 

autoprofi banner 468x60