Je libo Porsche 959 ?

by Super User

 

Vrcholem typové řady vozů Porsche s motory umístěnými vzadu se stal supersportovní typ Porsche 959 s pohonem všech kol, vycházející z nesmrtelného modelu 911. S vozem plným technických vymožeností se Porsche poprvé pochlubil na frankfurtském autosalonu roku 1983, výroba...

Zajímavý článek na téma tohoto vozu uvedl před časem i internetový magazin Porsche 959 se "sériově" vyrábělo v letech 1986 - 1989 a celkem bylo postaveno na prodej pro přímé zákazníky 300 vozů. Ačkoli se jejich tehdejší cena pohybovala od 420.000,- DM, musel na ně být vypsán pořadník, asi jako když se v padesátých letech u nás prodávala Škoda Spartak. I přesto byly všechny Porsche 959 velice rychle vyprodány a na mnho zájemců se nedostalo. Každý, kdo si tento vůz kupoval byl přesvědčen, že se jedná o jedinečnou investici, která svou cenu zaručeně netratí. Dlouhá léta nebyl tento mimořádný a v roce 1987 nejrychlejší civilní automobil naprodej a pokud ano, tak jeho cena výrazně převyšovala původní prodejní cenu. V poslední době se jich ale najednou obevilo na prodej hned několik. Například berlínský obchodník s historickými automobily Eberhard Thiesen nabízí v současnosti hned dva vozy. Zájemce si může vybrat buď červenou 959 z roku 1988 nebo o rok mladší stříbrnou.

Pokud by jste si náhodou navybrali z těch prvních dvou nabízených vozů, tak další porsche 959 z roku 1988 v antracitové matalíze nabízí další obchodník s historickými automobily, německá firma MIRBACH.

U takovýchto vzácných automobilů se ale prodejní cena běžně neuvádí a tak se ji vážný zákazník dozví až po osobním jednání přímo s prodávajícím. Rozhodně ale nebude nižší, než byla cena prodejní.

Pokud by jste se rozhodli, že si Porsche 959 také pořídíte, tak na závěr jen malé upozornění. Rozhodněuž nebudete s Porsche 959 v České republice jediní. Jedno 959 na našem území již nejméně dva roky jezdí ....

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60