1953 - Porsche 356 A (A.Křička)

in Porsche 356 * 550

Je tomu již dva roky, co dovezl jeden člen našeho klubu, Saša Křička, do své garáže nový přírůstek. Je jím mimořádně staré porsche 356 vyrobené již v roce 1953. Tento automobil vyniká u sběratelů historických automobilů Porsche mimořádně velkým zájmem již proto, že na něm jsou ještě rysy původní konstrukce Ferdinanda Porsche, který jen dva roky před vyrobením tohoto vozu zemřel.


Tento automobil byl koupen až nečekaně lehce přes běžný internetový inzerát a jeho cena byla na první pohled tak nízká, že se nedala odmítnout. Až po transportu vozu z Německa do Prahy začal nový majitel zjišťovat co všechno je na něm nutné opravit, nebo vyměnit. A i když na fotografiích vypadá auto velmi slušně, práce na něm je opravdu hodně. Rozhodně to je práce dosti náročná jak na kvalitu tak i na cenu potřebných náhradních dílů. Takové krásné Porsche se ale nedá ošidit. Zaslouží si opravdu mimořádnou pozornost a špičkovou kvalitu renovace. Podle posledních informací by měl tento zajímavý vůz opět vyjet již v roce 2010.

Jen pro vaši informaci, jak je Saša Křička činorodý.

Během doby, kdy jeho Porsche čekalo u klempíře na nezbytné opravy, Saša rozhodně nezahálel. Aby nevyšel ze cviku, tak si mezi v mezičase zrenovoval ještě o několik let starší vůz, kterým je VW 1200 Brouk s půleným zadním oknem, vyrobený v roce 1951. Jeho renovační práce si zaslouží opravdu mimořádnou pochvalu a tak až vyjede s Porsche, bude to zaručeně také dokonalý klenot.

autoprofi banner 468x60