8.10.2022 * Jsme pozváni na Autodrom Most na The Most CLASSIC

Na Autodromu Most se ve dnech 7.-9.10. 2022 pořádají závody historických automobilů HISTO CUP. Součástí této akce je autodromem pořádané sobotní setkání historických automobilů, na které jsme byli jako klub pozváni na sobotu 8.října 2022.

Akce to bude jistě motoristicky velmi zajímavá, neboť se tam sjede na závody množství zajímavých historických automobilů z 60. - 80. let, až po mladé Youngtimery. K vidění v plné jízdě bude Alfa Romeo Giulia, BMA 325 až M3, VW Golf GTI, několik mladších vozů Porsche (většinou 997 nebo 991), ale také KTM GTX, Dodge Viper nebo Ford GT 40. I když startovní listina není nijak moc obsazena (je to poslední letošní závod a o mistrech je již rozhodnuto), tak bude určitě na co se podívat.

Zatímco pěší diváci, kteří na závody přijdou, budou mít vstup na Autodrom Most zdarma, tak pro přijíždějící diváky s veterány bude autodrom požadovat platbu i přesto, že vlastně svými vozy budou doplňovat stávající program v areálu. Přes několik mých připomínek na platby účastníků, přijíždějících i s vozy Porsche, organizátoři na autodrom zústali. Nabídli sice několik variant podle výše platby, ale podrobné informace o jednotlivých variantách stále chybí. Nejnižší cena za účast na akci s vlastním veteránem, kdy auto pouze postavíte na vyhrazené místo, je 101 Kč. Takže je velmi těžké se rozhodnout, co zvolit. Osobně bych byl velmi zklamaný, kdybych zaplatil třeba 700 Kč a pak po okruhu jel padesátkou za kolonou aerovek a tatřiček. Čekat až na 18 hodinu ke svezení po okruhu v ceně 500 Kč, ale rozhodně nebudu.

Původně jsme plánovali, že na Autodromu Most uspořádáme naše podzimní klubové setkání společně se společenstvím Porsche 108, ale díky aktuálnímu přístupu Autodromu Most se obávám, že účast bude minimální. navíc, když se všichni účastníci musí předem zaregistrovat

Strohé informace o akci najdete na: AUTODROM MOST

Mos2

Most3

Most4

Most5

autoprofi banner 468x60