2011 * * Severočeský Porsche sraz Litvínov - 18.6.2011

Když jsem v sobotu 18.června 2011 česně ráno vyjížděl na první Severočeský Porsche sraz v Litvínově, tak pršelo. To nebyl zrovna dobrý předpoklad pro úspěšnou akci. Naštěstí, již za Prahou déšť ustal, cesta rychle ubíhala a při průjezdu Hnědouhelnou mosteckou pánví dokonce probleskovalo slunce.

Litvinov_06Společně s několika dalšími členy našeho Porsche Classic Clubu ČR jsme ale nesměřovali hned přímo do Litvínova, ale pokračoval jsme dál přes hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána do Litvinov_07Německa. Jen pár kilometrů za hraniční čárou, v nedalekém městečku Marienberg nás zajímal Autohaus AMARO. Ačkoli se jedná o prodejnu a servis automobilů Citroen, tak zde na objednávku staví na podvozcích starých vozů VW Brouk velice kvalitní kopie Litvinov_08automobilů Porsche 356 Speedster A. Jedná se o jakési odloučené montážní pracoviště firmy Haustein-Motors Chemnitz. Při naší návštěvě jsme zde viděli hned tři vozy v průběžných fázích rozpracovanosti, což nás přesvědčilo o skutečně kvalitní práci na těchto po celém světě stále žádaných kopiích.


Litvinov_10Po načerpání dostatku informací i firmy Amaro jsme se obrátili zpět do Čech, abychom se účastnili srazu vozů Porsche na náměstí Míru v Litvínově. Zde bylo k našemu překvapení, pro účastníky setkání  vyhrazeno a po celou dobu i střeženo místní Městskou policií, dostatek místa na parkování a dopolední Litvinov_15výstavu vozů Porsche.. Za to patří dík nejen pořadatelům srazu ale i litvínovským zastupitelům, kteří tuto akci podpořili mimo jiné i velkým množstvím propagačních materiálů o zdejším regionu pro každé zúčastněné vozidlo. Nakonec se i přes stále se převalující dešťové mraky sjelo do Litvínova na 1. Severočeský Porsche sraz 18 automobilů Porsche různých modelů i roků výroby.

Litvinov_12Litvinov_13Litvinov_14Litvinov_11

Litvinov_16Před polednem celá kolona vozů Porsche vyrazila za stálé asistence Místní policie na spanilou jízdu Litvínovem směr Most. Naše cesta směřovala na zdejší Autodrom Most, kde byla pro všechny účastníky nachystána zkušební jízda po okruhu. Na autodromu Litvinov_17sice probíhaly testovací jízdy rakouského klubu motocyklistů, ale v polední pauze se našlo místo i pro naše Porsche. Ačkoli se zpočátku zdálo, že povolená tři kola budou na autodromu málo, bylo to nakonec tak akorát. Při návratu do depa se většině vozů pěkně kouřilo od brzd i pneumatik a řidiči si pochvalovali, že své vozysice pěkně prohnaly ale nijak nepoškodili.

Litvinov_18Litvinov_19Litvinov_20Litvinov_21

Litvinov_22Příjemné provětrání našich vozů na Autodromu Most bylo pouze takovým zahřívacím tréninkem pro absolvování následujícícho Krušnohorského automobilového okruhu, který nás čekal odpoledne. Tento téměř stokilometrový přírodní silniční okruh, vedoucí okolo Krušných hor, není sice žádná závodní trať, jak by Litvinov_23napovídal její název, ale jde o velmi dobře značenou turistickou automobilovou trasu. Úzké a klikaté silničky s minimálním provozem a většinou s velmi dobrým asfaltem, vedoucí krásným horským terénem stále nahoru a pak zase dolů, byly jako stvoření pro svižnou jízdu celé naší kolony vozů Porsche. A nutno dodat, že si to užívaly opravdu všichni.

Litvinov_24V polovině odpolední trasy jsme se ještě zastavili na skutečném vietnamském tržišti nedaleko německých hranic, kde jsme v místní, také vietnamské až nečekaně kvalitní restauraci, velmi dobře poobědvali. Pak již jsme vyrazili zpět z hor do Litvínova, odkud se následně většina účastníků 1. Severočeského Porsche srazu vypravila na všechny strany ke svým domovům.

Litvinov_01Na závěr musím dodat, že 1.Severočeský Porsche sraz v Litvínově a jeho okolí se opravdu vydařil. Perfektní organizace i připravený program slavily veliký úspěch, který souhlasně chválili všichni zúčastnění. Veliký dík patří hlavnímu pořadateli celé akce a členu našeho Porsche Classic Clubu ČR, panu Horákovi a samozřejmě i celé jeho rodině, která mu nezištně pomáhala. Litovat mohou jen ti, kteří nepřijeli.

Ale nevadí, budeme doufat, že v červnu roku 2013 se na Severu Čech sjedeme na 2. Severočeském Porsche srazu znovu.

Litvinov_25Cestou domů jsme si ještě neodpustili krátkou zastávku u uzamčené brány areálu firmy Porsche Praha - Prosek. Je smutné, že tento jediný oficiální zástupce značky Porsche v České republice se již několik let k našemu nejstaršímu a zřejmě i největšímu Porsche klubu v ČR, který v průběhu roku pořádá po celé republice stále více podobných setkání majitelů vozů Porsche a nezištně tím propaguje značku Porsche před širokou veřejností, tváří i nadále silně nepřátelsky.

Více obrázků ze srazu v Litvínově najdete ve Fotogalerii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autoprofi banner 468x60