www.autodoc.cz

Southbohemian Porsche Heaven
by Super User
Zobrazení: 0

"Mé první Porsche, které jsem kdy měl, a bylo to opravdu dávno, když mi bylo asi 10 let – byl model Porsche 911 na ovládání. Od té doby jsem stále závislý na křivkách tohoto automobilu." Popisuje Pavel Bejda, jak objevil svou celoživotní lásku k vozům Porsche, zejména k modelu 911.

Číst více
Ohlédnutí za skvostným Porsche 959 – video
by Super User
Zobrazení: 0

Neznám jediného fanouška nebo milovníka vozů Porsche, kterému by se při pohledu na model 959 nezrychlil tep. Tyhle tvary jsou kolikrát zajímavější než leckterá ženská. Porsche jich mezi své zákazníky pustilo pouhých 337 a dnes jsou i díky tomu extrémně vzácné. Proto vám prostě nemůžeme zatajit tohle skvělé video, v němž se s jednou takovou krasavicí seznámíme blíže.

Číst více
Test porsche 911 (1977)
by Super User
Zobrazení: 0

Porsche. Jen těch 7 písmenek stačí k tomu, aby se mnohým lidem rozbušilo srdce. I já k nim patřím! Asi si tedy dokážete představit, jakou jsem měl radost, když přišla nabídka ke svezení s klasickým modelem 911 z roku 1977. Po telefonu, ve kterém jsme tenhle test domlouvali, mi bušilo srdce jako o závod a od infarktu mě dělil asi jen kousíček...

 

Číst více
Porsche 911 Carrera - 07V 0025
by Super User
Zobrazení: 0

Na internetových stránkách www.auto.cz najdete mimo mnoha zajímavých informací o všech světových automobilech také samostatnou položku "MOJE.AUTO.CZ", kde někteří majitelé automobilů svěřují své zážitky se avými vozy. Jedním z nich je i Pert Forest, který zde představuje své Porsche 911 Carrera.

Číst více
Porsche 911 - Ecce Homo 1973
by Super User
Zobrazení: 0

Vidět na automobilových závodech v bývalém Československu závodní Porsche byl pro milovníka této značky vždy veliký svátek. Proto se téměř pokaždé našel nějaký šikovný fotoamatér nebo i profík, který takové záběry pořídil, aby se s nimi mohl později pochlubit. Podobně tomu je i s fotografiemi polského jezdce Adama Smorawinskiho, který jel v roce 1973 na Ecce Homo Porsche 911 Carrera.

Číst více
Je libo Porsche 959 ?
by Super User
Zobrazení: 0

 

Vrcholem typové řady vozů Porsche s motory umístěnými vzadu se stal supersportovní typ Porsche 959 s pohonem všech kol, vycházející z nesmrtelného modelu 911. S vozem plným technických vymožeností se Porsche poprvé pochlubil na frankfurtském autosalonu roku 1983, výroba...

Číst více
Porsche 901
by Super User
Zobrazení: 0

Již koncem padesátých let firma Porsche pod vedením Ferry "Butzi" Porsche začala vyrábět první prototypy nového sportovního automobilu. Tyto nové vozy již měly mýt mnohem výkonnější motor než doposud vyráběný Typ 356 a také  modernější karoserii. Prozatím se uvažovalo o několika verzích coupé ale v plánu byl i kabriolet. Celková koncepce zůstala stejná jako u předchozí 356, ale nový vůz již disponoval moderně střiženou samonosnou karoserii s přední nápravou osazenou kotoučovými brzdami a šestiválcovým vzduchem chlazeným motorem uloženým vzadu. Tento nový model určoval i nové směry automobilky Porsche a proto obdržel také nové firemní označení Porsche Typ 901.

Číst více

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60