Těšil jsem se do Čáslavi na sraz Porsche ....

by Super User

V sobotu 20.července pořádal klub Porsche 108 svůj již tradiční letní sraz Porsche - Čáslav. Moc jsem se na tuto akci těšil a také jsme na ni v sobotu brzy ráno i vyrazil ...

Cestou jsem si plánoval, jak se opět setkám s přáteli stejně zapálenými do klasických porschů. Při průjezdu obcí Luštěnice jsem zrovna uvažoval, že moje Porsche 914 bude mít v nejbližších dnech čtyřicáté narozeniny a jak je spolu oslavíme. Najednou se z motorového prostoru ozval nepříjemný zvuk, který mne v další cestě do Čáslavi zastavil. Muj první dojem byl, že se mi rozpojil výfuk. Usoudil jsem, že na silnici se pod auto nedostanu a tím můj výlet na Porsche sraz skončil. Naštěstí jsem si před měsícem zajistil asistenční kartu ÚAMK, která mi slibovala rychlou a bezplatnou pomoc žlutých andělů, včetně bezplatného odtahu. Mezitím, než přijela odtahovka, jsem přišel na to, že to nebyl výfuk, ale zapalovací svíčka, která svévolně opustila první válec a vzala s sebou i značnou část závitu z hlavy válců.

vw-2Ve své smůle jsem měl i štěstí. Odtahovka, která pro mne přijela byla ze soukromého servisu a mechanik na sdělenou závadu konstavw 3toval, že uděláme experiment. Po složení mého vozu v servisu v Mladé Boleslavi zaběhl mechanik do skladu, kde vyhrabal nějakou dvousložkovou pastu. Tu napatlal na závit svíčky a svíčku opatrně natočil na zbytek závitu. Po této úpravě jsme šli na kafe. Asi po hodině jsem zkusil natočit motor a světe div se, svíčka držela. Mechanik mne ještě upozornil, že oprava je pouze na dojetí a asi nebude mít dlouhého trvání.

Cestou domů jsem jel jako bych se účastnil soutěže na úsporu PHM a věřte nebo ne, dojel jsem až domů. Ve zmatku jsem se zapoměl zeptat, jaký to zázrak mi mechanik do vozu aplikoval. Nyní mne již doma čeká náročnější oprava. Vyjmutí motoru z vozu, sundání hlavy válců a pokus o natočení nového závitu. Věřím, že se to brzy podaří, ale pravděpodobně již nestihnu Porsche sraz Jeseník, který je již 2.srpna. Tak si to tam užijte i beze mne.

Váš Milan Bumba

Jak proběhl Porsche sraz Čáslav, najdete na Porsche 108.

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60