Autosport Kotek míří na Safari Rallye Classic

by Super User

Jednou z nejtěších světových soutěží pro historické automobily je Kenya Airways East African Safari Classic Rally, která se jede jednou za dva roky v Africe. Již několik let se na této soutěži účastní automobily Porsche 911, připravované v malé dílně soutěžního matadora Jiřího Kotka, v Kosmonosech u Mladé Bolaslavi.

Bohemka 02V minulosti již získalo jedno Porsche 911 přípravené teamem Autosport Kotek dokonce absolutní vítězství v této soutěži. To když za jeho volantem seděl legendární soutěžák Björn Waldegard. Hned po soutěži také bylo velice dobře prodáno novému majiteli. V letošní startovní listině Safari rally jsou zapsány dokonce tři vozy, které pojedou pod hlavičkou stáje Autosport Kotek. Tyto vozy budou mít zahraniční posádky, které si uvedená Porsche pro tuto soutěž u Jirky Kotka objednali. Se startovním číslem 31 pojede posádka Josef Jobst - Gerd Petzold a se startovním číslem 43 to bude také německá posádka Bernhard Kessel - Ronny Kessel. S číslem 52 pojede švýcarská posádka Josef Huber - Yves Huber.

Bohemka 04Druhá zmíněná posádka letos od Boleslavi nepřijala, ale zbívající dvě si "svá" Porsche 911 přijeli vyzkoušet již na letošní Bohemia Rally Legend. Ta se jela o víkendu 13. a 14.7.2013. Sourozenci Kesselovi startovali se stříbrným vozem s číslem 4. Se startovním číslem 2  jela posádka Joseph Huber - Yves Huber. Oba vozy jsou zatím ještě v sirovém stavu po dokončených náročných úpravách pro rallye a proto je obě posádky na Bohemce viditělně šetřili a spíše se snažili objevit skryté závady. Nyní oba vozy podstoupí ještě náročnější testování ve vojenském prostoru a koncem srpna již nastoupí plavbu lodí do Afriky.

Bohemka 01Věříme, že i letos se všechny tři Porsche 911 z teamu Autosport Kotek propracují na přední místa a dokážou tak, že zlaté české ručičky opavdu umí !!!

Jirka Kotek je čestným členem našeho Porsche Classic Clubu ČR a tak alespoň malinko s ním bude v Africe i náš klub. Držíme palce.

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60