Zemřel Jaroslav Juhan + 28.9.2011

 

S velikou lítostí v srdci jsme povinováni veřejnosti oznámit, že ve středu 28. září 2011 v den celostátní vzpomínky na českého knížete sv. Václava, nás v Ženevě po krátké nemoci nečekaně, ve svých nedožitých devadesáti letech, opustil náš dlouholetý přítel a čestný člen našeho Porsche Classic Clubu ČR a dalo by se říci, že i český motoristický kníže, Jaroslav Juhan.

Jaroslav Juhan (*13.10.1921, +28.10.2011) patřil k nejúspěšnějším československým automobilovým závodníkům v celé historii našeho motoristického sportu, po nástupu komunistů k moci musel emigrovat a stal se světoběžníkem. Svou mimořádnou pílí se během svého dlouhého života prosadil jako významná osobnost v automobilovém oboru. Své jméno spojil nejen jako úspěšný jezdec ale i konstruktér a poradce mimo jiné se značkou Porsche a Lotus. Jeho blízkými přáteli byli pětinásobný mistr světa F 1 Juan Manuel Fangio, Louis Chiron, Colin Chapman a řada dalších významných osobností.

Juhan_16_obrazByl to právě Jaroslav Juhan, kdo v roce 1953 přivedl značku Porsche na tehdy nejdelší a nejtěžší automobilový závod - Carreru Panamericanu. Také jeho zásluhou dnes zdobí nejostřejší sportovní vozy značky Porsche právě název tohoto pekelného závodu - CARRERA.

Juhan_30Od roku 2000 začal Jaroslav Juhan navštěvovat naše Porsche setkání, která každoročně pořádáme ve Vratislavicích nad Nisou a s neuvěřitelným zájmem sledoval veškerou činnost našeho klubu. Byli jsme velmi poctěni, když v roce 2003 přijal čestné členství v našem klubu a hned následující rok nás zaujal svým nezapomenutelným vyprávěním ze své motoristické kariéry.

Dnes již nám bohužel zůstali na Jaroslava Juhana jen krásné vzpomínky, kterými si společně budeme i nadále připomínat jeho neuvěřitelný entuziasmus pro vše, co bylo nějak spjato s motorismem.

Jaroslave, byl jsi a navždy zůstaneš s námi a v našich srdcích.

Čestný člen Jaroslav Juhan