Opustil nás Ota Stránský

Bohužel musím oznámit, že nás počátkem února nečekaně opustil v nedožitých 68 letech Ota Stránský. Se svým žlutým Porsche 911 Targa nechyběl v posledních letech na žádném z Porsche Classic Festivalů a úspěšně prezentoval náš klub i na mnoha závodech do vrchu a občas i na okruzích.

ota-01_mOta žil v Trutnově a jeho velkou zálibou bylo restaurátorství sportovních historických automobilů. Z různých vraků opět postavil na kola například anglické MGA Coupé, italskou závodní republiku Fiat 850 Coupé nebo německé VW Karmann Ghia. Jen na karoserii svého totálně zkorodovaného Porsche spotřeboval při renovaci neuvěřitelných pět tabulí plechu.

26-porsche-festival-2009.jpg_mPoté, co zůstal díky vachrlatému zdraví v invalidním důchodu, tak z finančních důvodů přestal závodit a věnoval se s úspěchem především jízdám pravidelnosti. Startoval např. na ECCE HOMO, v Hořicích, Štramberku a mnoho dalších akcích.

ota-04-mV roce 2009 objevil Ota amatérský seriál závodů do vrchu Edy Patery a startoval se svým Porsche na několika závodech. Už moc se těšil i na přicházející sezónu 2010, které se však již ale bohužel nezúčastní.  Ota počátkem února vyrazil na svůj poslední závod, který ale bohužel již nevyhrál ....

Čest jeho památce!