Porsche akce v roce 2019 v ČR

V listopadu již zřejmě pro nás skončila letošní motoristická sezóna, a už se nám pomalu začíná zaplňovat kalendář akcemi pro majitele sportovních automobilů Porsche, připravovanými na rok 2019. Již nyní si některé termíny můžete zapsat do svého kalendáře a věřím, že další budeme moci co nejdříve také doplnit. Podrobnější informace o akcích budeme zveřejňovat průběžně, jakmile nám je pořadatelé sdělí.

Termíny většiny zde uvedených akcí jsou prozatím pouze informativní a nejsou ještě na 100% potvrzeny pořadateli. Může tedy dojít ke korekci data nebo i místa konání. Vše budeme průběžně doplňovat. Nemáme také prozatím žádné termíny od našich slovenských přátel z Porsche Fans Slovakia, kam se někteří z vás v letošním roce naučili jezdit.


 

27. 4. 2019  *  PORSCHE PRAGUE MEETING - již 3. ročník jarního setkání majitelů sportovních vozů Porsche, ale i sportovních automobilů se vzduchem chlazeným motorem VW / Porsche, jako např. VW Karmann Ghia, VW Bonito, VW Bonanza, VW Colani a všech dokonalých kopií vozů Porsche. Akce probehne opět v areálu již otevřeného obchodního centra The Prague Style Outlet a Engine Gallery. Na odpoledne je připraven zajímavý výlet.

4.- 5. 5. 2019  *  PORSCHE SRAZ ZLÍN - po roční odmlce, kdy Zlín vystřídala pořadatelsky Ostrava, je tu další, již 11. ročník setkání majitelů a milovníků sportovních automobilů Porsche na zlínském náměstí Míru. Po obědě je zase připraven velmi zajímavý výlet do blízkého okolí.

11. 5. 2019   *  SETKÁNÍ PORSCHE BRNO - ve dnech 9. - 26. května by se měla v Brně, v obchodním centru Olympia, uskutečnit výstava automobilů Porsche (podobná akce proběhla před pár lety v Praze - v OC Arkady). Pořadatel této akce připravuje na sobotu 11. 5..2019 u obchodního domu Olympia velké setkání vozů Porsche s jistě zajímavým programem.

17. / 18. / 19. 5. 2019  *  LEGENDY 2019 - již tradičně se náš klub účastní velké automobilové výstavy LEGENDY, která již druhým rokem bude pořádána na pražském výstavišti Holešovice (dříve Park kultury a oddechu Julia Fučika). Ačkoli tento ročník bude věnovám především americkým automobilům, velice rádi bychom tam opět vytvořili zajímavý klubový stánek, pokud nám nabídnete k vystavení své vozy.

1.-2. 6. 2019  *  HRADECKÝ PORSCHE SRAZ - tentokrát nás Bernie zavede do krásného Českého ráje a po stopách 300 zatáček G. Havla.

15. - 16. 6. 2019  *  PORSCHE SRAZ LITVÍNOV - také již tradiční klubové setkání majitelů sportovních automobilů Porsche, pořádané jednou za dva roky na severu Čech. Pokaždé s příjemnou konfrontací s historickými veterány a příjemným odpoledním výletem.

29. - 30. 6. 2019  *  BRNO REVIVAL - Setkání historických automobilů Porsche, starších 30 let, při ukázkových jízdách historických závodních automobilů a motocyklů, na brněnském výstavišti BVV.

5. / 6. / 7. 7. 2019  *   98. CARRERA EUROPENICANA - VYSOKÉ TATRY. Každoročně pořádá náš klub nějaký zajímavý výlet do zahraničí, jako vzpomínku na světoběžníka, a kdysi dávno i závodníka na vozech Porsche, Jaroslava Juhana. Letos jsme vybrali sousední Slovenko a vydáme se společně do Vysokých Tater.

20. 7.2019   *    PORSCHE SRAZ ČÁSLAV - Tradiční letní sraz Porsche v Čáslavi, který pořádají naši partneři ze společenství "PORSCHE 108" bude jistě zajímavou akcí, jako každýrok.

2. / 3. / 4. 8. 2019  *  PORSCHE SETKÁNÍ JESENÍK - Velice oblíbené setkání majitelů Porsche v podhůří Jeseníků, v přijemném hotelu Zlatý Chlum v České Vsi. Každoročně nám jeho majitel a člen našeho klubu připraví velice přijemný víkend.

31.8. / 1.9. 2019  *  144. FERDINAND PORSCHE FESTIVAL pořádaný již poněkolikáté v sobotu ve sportovním areálu vesec v Liberci. V neděli si zajedeme na podzimní Porsche sraz do Prahy, na automobilovou výstavu Prague Car Festival.

7. - 8. 9. 2019  *  ECCE HOMO HISTORIC - po naší premiéře v roce 2018, kdy na jízdě historických vozidel do legendárního vrchu Ecce Homo byla vypsána kategorie Porsche, bude tato kategorie vypsána i v roce 2019. Jedinou podmínkou účasti ale bude stáří vozu alespoň 30 let, podle regulí FIVA.

5. 10. 2019   *   PODZIMNÍ SRAZ PORSCHE 108


Samozřejmě, že všech těchto akcí se mohou zúčastnit i majitelé sportovních automobilů Porsche, kteří nejsou členy Porsche Classic Clubu ČR, ale vítáni jsou i majitelé Porsche replik na podvozcích VW se vzduchem chlazenými motory VW / Porsche, a také majitelé sportovních vozů VW Karmann Ghia, VW Bonito, VW Bonanza, Colani a podobně, využívající také vzduchem chlazené motory VW / Porsche.

autoprofi banner 468x60