Proč se stát členem klubu

Porsche Classic Club ČR (dále již jen PCC ČR) je dle platného Občanského zákoníku Spolkem majitelů převážně starších, z velké části již i historických sportovních automobilů značky Porsche. PCC ČR pomáhá svým členům s provozem jejich vozů, pořádá akce a spolupracuje s podobnými spřátelenými kluby v ČR i po celém světě.


Fiva-LogoVzhledem ke svému zaměření především na historické automobily starší 30 let, je PCC ČR zaregistrován ve Veteran Car Clubu ČR (VCC ČR), který je součástí Federace klubů historických vozidel (FKHV). Tato česká federace je členem Mezinárodní federace historických vozidel (FIVA). Díky tomuto členství má PCC ČR právo testovat historická vozidla na historickou původnost s možností vydání zvláštních registračních značek pro historická vozidla.Porsche_Stamp__

Porsche Classic Club ČR nebyl ani po několikaleté snaze přijat (díky nepravdivým pomluvám jiných nám nepřejících subjektů) do společenství licenčních Porsche klubů, kterým diktuje svá vlastní pravidla přímo firma Dr.Ing.h.c.F. Porsche A.G.

PCC ČR je ale právě díky tomu výhradně samostatným subjektem s vlastním demokratickým rozhodováním a nemusí nikomu skládat účty ze své činnosti, která je plně zájmová a nevýdělečná.


veteraniPro své členy, ale i další majitele historických automobilů Porsche statších 30 let, má Porsche Classic Club ČR právo vydávat Průkaz historického vozidla. Tento průkaz historického vozidla, majitele vozidla Porsche následně opravňuje, má-li běžné černo-bílé SPZ, požádat pojišťovnu o sníženou taxu "Povinného ručení pro historická vozidla", nebo při absolvovaní STK se mu nemusí měřit emise. Majitel historického Porsche může také následně, po absolvování Krajské testace zažádat i o vydání Zvláštních registračních značek pro historická vozidla. PCC ČR zajistí i průběh Krajské testace a členům klubu zajistí testaci i na automobily i jiných značek.

Tyto výhody se vztahují na vozidla starší 30 let, provozovaných na běžných registračních značkách, s originálním vzhledem a výbavou, bez soudobých moderních tuningových úprav. Podobný krajský průkaz historické původnosti bude opravňovat majitele také k odproštění od "ekologických poplatků" které se hradí ve výši 3.000 až 10.000,- Kč při prvním přepisu vozidla od roku 2009.

Členové klubu mají při testacích výrazné cenové slevy.

PORSCHE CLASSIC CLUB ČR se ale nebrání účasti majitelů i mladších automobilů Porsche, jako jsou další sportovní modely 946, 993, 996, Boxster, 997, nebo Caiman. Prozatím do klubu nepřijímame, až na mimořádné výjimky, majitele rodinných automobilů Porsche Panamera, Cayenne, Macan a samozřejmě i nové hybridní a elektrické verze, které již nepatří do kategorie Classic.


porsche-911-skupina-clublogo_klubuPorsche Classic Club ČR byl založen již v roce 1985 především proto, aby napomáhal svým členům s provozem a údržbou jejich vozidel, organizoval pro ně různá sportovně-kulturní vyžití a umožnil jednotlivým majitelům vzájemný kontakt s dalšími podobně zapálenými fandy automobilů Porsche doma i v zahraničí.


Porsche Classic Club ČR se snaží svou činností připomínat, že hlavní zakladatel slavné značky Porsche, byl Dr. Ing. h. c. Ferdinand Porsche, který se narodil právě v Čechách, v malé obci Vratislavice nad Nisou (dříve Maffersdorf), která je dnes městským obvodem Liberce. Proto měl také náš klubrodny-dum-porsche-vratislavice-klub-club svou kancelář i adresu zaregistrovánu jako jediný takový Porsche klub na světě, od roku 1995 právě v rodném domě Ferdinanda Porsche, ve Vratislavicích nad Nisou, Tanvaldské ulici č.p. 38. Poté, co rodný dům koupila v roce 2011 automobilka Škoda, a rodný dům byl zbourán a postaven podle fotografií nový, byl náš klub na sklonku roku 2020 z rodného domu po pětadvaceti letech vyštván.


porsche-sosnova-setkání-klub-clubPorsche Classic Club ČR pořádá během roku za aktivní spolupráce svých členů, několik motoristických akcí, setkání a výletů, z nichž stěžejní akcí je kaaždoroční tradiční Ferdinand Porsche Festival, pořádaný pravidelně vždy první víkend v září, organizovaný na oslavu narozenin Ferdinanda Porsche (3.9.1875). Toto setkání se stalo během posledních let největším setkáním automobilů Porsche v ČR.

Další akce jsou během roku pořádány Brně, Českém Krumlově, Hradci králové, Jeseníku, Litvínově, Ostravě, Praze, Zlíně i jinde.

V posledních letech pořádáme každý rok i klubový výlet do zahraničí.


Členem klubu se může stát každý majitel sportovního automobilu Porsche staršího alespoň 15 let, ale i majitel kvalitní kopie vozu Porsche (repliky), ale také traktoru Porsche Diesel a jejich předchůdců Algaier, který má zájem o vzájemnou spolupráci s dalšími již registrovanými členy klubu. Již od počátku má Porsche ClassicClub ČR svou samostatnou sekci majitelů automobilů VW Karmann Ghia.

Od roku 2017 se členské příspěvky do klubu hradí ve výši 500,- Kč ročně a to hotově, nebo na účet klubu.Porsche-Festival 2011 22


Každý zájemce o členství v klubu má jednoduchou možnost vstoupit do našich řad.

Stačí vyplnit online registrační dotazník na našich internetových stránkách, uhradit zmiňovaný členský příspěvek 500 Kč a alespoň občas se zúčastnit nějakého našeho klubového setkání.

Těšíme se na vaši účast. 

autoprofi banner 468x60