Čestný člen 2005

Eduard Hrudka (CZ)

 byl jedním z nejstarších pamětníků celé historie našeho klubu. Celý život byl velkým obdivovatelem automobilů Porsche.

Právě díky časopisu Svět motorů měl Eduard Hrudka ono velké štěstí, že byl počátkem osmdesátých let vybrán jako jeden z mála redaktorů na testy nových vozů Porsche ve Stuttgartu. Tehdy byl opravdu šťasten.

Právě on byl také u toho, když jsem v březnu roku 1985 podal do časopisu Svět motorů soukromý inzerát, že se v květnu 1985 uskuteční historicky první setkání majitelů automobilů Porsche v dějinách naší země. Tehdejší komunistický režim nemohl tuto nehoráznou propagaci kapitalistických výrobků přejít jen tak a právě redaktor Světa motorů, Eduard Hrudka měl s touto akcí v té době mnoho následných problémů. I přesto nám zůstal věrný a naše přátelství vydrželo skutečně po celý život.

hrudka-02-mV devadesátých letech to byl právě Eduard Hrudka, kdo díky svým dlouholetým zkušenostem a znalostem vozů Porsche zastupoval firmu Porsche Inter Auto Praha při prodeji nových vozů Porsche. Na jeho velmi příjemné a odborné jednání si mnozí majitelé tehdy zakoupených automobilů jistě pamatují dodnes.

Účastníci našich zářijových setkání Porsche si jistě připomenou jeho poutavé vyprávění, které jsme se zatajeným dechem poslouchali v roce 2005 při Porsche Festivalu v Harrachově.

Hrudka_997Na poslední roky svého života si konečně pořídil své vysněné Porsche. Byl jím velmi krásný a původní model Porsche 944, ale bohužel si jej mnoho neužil. Přijel s ním ještě na skok v pátek na Porsche Festival v roce 2008 ale pak jej již od volantu natrvalo odtrhla krutá nemoc. V úterý 13.4.2010 dojel Eduard Hrudka na úplný konec své cesty a náš klub přišel o jednoho z nezapomenutelných fandů Porsche v ČR.

Čest jeho památce.

 

autoprofi banner 468x60