Čestný člen 2000

Dr. Wolfgang Porsche (D)

 

Dr. Wolfgang Porsche je nejmladším synem Ferryho Porsche, vnukem Ferdinanda Porsche a bratrancem Ferdinanda Piëcha. Narodil se 10.května 1943 v Stuttgartu. Vzhledem k tomu, že v rodině Porsche bylo již dostatek inženýrů, vystudoval ekonomii. V roce 1978 byl jmenován členem dozorčí rady společnosti Porsche AG.

02_mV roce 2000 se Dr. Wolfgang Porsche společně s předsedou představenstva firmy Porsche, dr. Wendelinem Wiedekingem, účastnil slavnostního odhalení pamětní desky Ferdinanda Porsche. Tato deska byla za pomoci našeho klubu umístěna na rodný dům Ferdinanda Porsche ve Vratislavicích nad Nisou.

03_mPři této příležitosti, slavnostním odhalení pamětní desky Ferdinanda Porsche, byl Dr. Wolfgang Porsche osloven zástupci našeho klubu a s potěšením přijal Čestné členství v našem Porsche Classic Clubu ČR.

04_mPo dokončení rekonstrukce rodného domu automobilkou Škoda v roce 2016, byla pamětní deska přemístěna z čelní stěny budovy viditelné přímo do silnice, do dvora areálu rodného domu, vedle zadního vchodu do rodného domu, pouřívaného pro vstup návštěvníků do budovy ...

 

autoprofi banner 468x60