Karmann Ghia Coupé & Cabriolet

Kniha o automobilech VW Karmann Ghia Coupe & Cabriolet. Tuto pro majitele a příznivce automobilů VW Karmann Ghia velmi zajímavou knihu napsal anglický odborník na tyto vozy a dlouholetý člen KG Owners Clubu G.B., Malcolm Bobbitt.

Že se jedná o kvalitní knihu svědčí skutečnost, že byla přeložena do němčiny, což se u knih popisujících německé automobily zase tak často nestává. Většinou domácí spisovatelé mají mnohem více informací a nepotřebují "opisovat" ze zahraničí. Tato kniha je výjimkou.

Obsahuje nejen podrobný soupis kompletní historie výroby vozů VW Karmann Ghia, ale připomíná i různé detaily, kterými se během dlouhé výroby jednotlivé ročníkové modely lišily. Nechybí ani rady při údržbě, provozu a renovaci. Samozřejmě, že nechybí množství dobových i současných fotografií, kopii výkresů i technické a statistické údaje.

Kniha vyšla již v roce 2004 a má 102 stran, formát: 21 x 26 cm. Cena knihy v Německu byla: 19,90 €uro.

Kuriozitou je skutečnsot, že tato kniha byla vytištěna na zakázku německého vydavatelství HEEL, v Česká republice, v tiskárně va Zlíně.

Tato německá kniha je již většinou všude vyprodána a asi ji seženete jen velice náhodou.


416bLr9Ol2LSX410BO1204203200

V roce 2018 ale byla pro velký zájem, tato kniha od stejného autora vydánajiž podruhé v anglické verzi, pod úplně stejným názvem KARMANN GHIA COUPÉ & CABRIOLE, pouze s jiným titulním přebalem.

Tato kniha se jistě dá ještě u různých internetových obchodů s knihami zakoupit.