Testace vozů VW Karmann Ghia

Tím, že se k nám ze zahraničí dováží stále další a další vozy VW Karmann Ghia, tak jejich majitelům vzniká dilema, jak takové auto přihlásit k běžnému provozu. Pokud je auto zakoupeno v EU a má platný technický průkaz z některé této země, neměl by být problém toto vozidlo přihlásit jako běžný automobil na klasické značky. Zde však vzniká povinnost navštěvovat pravidelně každé dva roky STK, aniž by vozidlo třeba jen vyjelo z garáže. Je tu ale ještě další varianta a to přihlásit automobil starší 30 let jako veterána a získat zvláštní registrační značky pro historická vozidla.

Veteran_SPZ_2Žádné obavy z těchto zvláštních registračních značek pro historická vozidla být nemusí. Tyto značky na vozidle opravňují majitele jezdit s vozem podle libosti třeba i na výlety do zahraničí. Jediné na co se "veteránské značky" nesmějí používat je k podnikání s vozidlem a ke každodením jízdám třeba do práce.

První podmínkou získání Zvláštních registračních značek pro historická vozidla je uskutečnit Klubovou testaci na historickou původnost určitého vozidla. Tuto Klubovou testacijsou oprávněny vystavit vybrané veteran kluby, které k tomu mají vyškolené komisaře. Tuto testaci vám může udělat přímo náš Porsche Classic Club ČR jehož sekcí je i Karmann Ghia Registr, aniž by jste se museli stát povinně členy klubu.

Zadost_testace_01Zadost_testace_02Zadost_testace_03Zadost_testace_04Tuto klubovou testaci je vhodné si nechat udělat i na vozidlo s běžnámi SPZ, neboť pak máte u vybraných pojišťoven právo žádat sníženou částku na Povinném ručení až na 1/12 roční částky. Vaše vozidlo ale musí odpovídat historické původnosti a nemělo by být zdrojem tuningu a nepatřičných úprav, které testovaný model ve své době vzniku nikdy neměl. Pro Testaci historického vozidla se používá oboustranný dvojlist formátu A4, který máme v elektronické podobě a na vyžádání vám jej zašleme. K tomu jsou potřeba fotografie velikosti 6 x 9 cm (pro klubovou testaci 3x).

Cena klubové testace je 2000 Kč, pro člena klubu je 1000 Kč sleva.

Pokud bude požadovat vydání Zvláštních registračních značek pro historická vozidla, tak po klubové testaci musí nejpozději do měsíce proběhnout ještě Krajská testace na technický stav vozidla, která supluje STK. Na vyžádání umíme obě testace uskutečnit najednou v jednom termínu. Cena Krajské testace je 1000,- Kč

Pokud máte dotazy nebo zájem o testaci, ozvěte se na: porsche@automuzeum.cz