2010 * * 35. Int. Porsche 356 Treffen Leipzig

in Porsche 356 * 550

Ve východoněmeckém Lipsku se v polovině května roku 2010 uskutečnilo velké setkání majitelů automobilů Porsche 356. Akci pořádal jako již své 35. mezinárodní setkání Porsche 356 Club Deutschland e.V. Pozvání na tuto velmi zajímavou akci přijalo přes 200 majitelů automobilů Porsche 356 z celé Evropy a dokonce i Ameriky.


porsche-356-meeting-leipzig-01-mÚčastníci tohoto setkání, které mělo pro české majitele dosti vysoké startovné € 1500,- za vozidlo + ubytování, měli během tří dnů připraven opravdu velmi zajímavý program. Nechyběla zde návštěva zdejšího výrobního závodu Porsche, jízda na místním zkušebním okruhu ale i celodenní orientační jízda se zastávkou v nedalekém vinařském kraji.

porsche-356-meeting-leipzig-03-mPrávě v sobotu, kdy byla na programu orientační jízda jsme se rozhodli tuto mimořádnou akci alespoň jako diváci navštívit a popovídat si s několika šťastnými majiteli vozů Porsche 356. A opravdu, mohli jsme si vybírat opravdu z neuvěřitelné nabídky vozů a modelů Porsche 356 mnoha ročníků, výkonů i úprav.

porsche-356-meeting-leipzig-05-mporsche-356-meeting-leipzig-06-mporsche-356-meeting-leipzig-07-m

porsche-356-meeting-leipzig-04-mJeště nikdy jsem neviděl pohromadě tolik legendárních a stále velice vyhledávaných vozů Porsche 356 Speedster. Byly zde k vidění i "356" od různých výrobců karoserií, jaké vyráběla například známá stuttgartská karosárna Reutter, osnabrücká karosárna Karmann ale třeba také i belgická u nás téměř neznámá karosárna Dieteren Freres. Počet karoserii coupé ke kabrioletům byl asi tak 50 na 50%.

porsche-356-meeting-leipzig-08-mMne samozřejmě nejvíce zajímaly ty opravdu nejstarší automobily Porsche 356, které vznikaly ještě v padesátých letech minulého století. Při troše fantazie je z nich ještě téměř cítit dech jejich prvního tvůrce, profesora Ferdinanda porsche. Na celé plejádě zúčastněných vozidel byla velmi zajímavé sledovat, jak probíhal celkový vývoj modelu Porsche 356 od roku 1948 až do ukončení jeho výroby v roce 1965.

porsche-356-meeting-leipzig-09-mBohužel, jen tak popisovat jednotlivá vozidla by bylo nejen jistě značně zdlouhavé ale pro mnohé asi i silně únavné. Proto si většinu vozidel můžete prohlédnout na naší klubové Fotogalerii.  Další fotogalerii najdete také na oficiálních stránkách pořadatele celé akce - Porsche 356 Deutschland e.V. Mnozí z fandů tohoto modelu Porsche musí litovat, že se mnou se tohoto setkání účastnil z našeho klubu jen Berni 550 ...


leipzig-mNa závěr drobná ale přitom velice objevná informace. Strašně dlouho jsem přemýšlel, proč tak světově proslulý výrobce sportovních automobilů, firma Porsche, pomalu ale jistě přechází od "sporťáků" na komerční výrobu terenních "náklaďáků" a velkoprostorových limusin.  Je to proto, abychom měli k dispozici sice vodou chlazený, ale alespoň takto značkový tahač přívěsných vleků na naše klasická Porsche !!! K čemu jinému by jinak takové paskvily, jako Cayenne a Panamera byly ???

autoprofi banner 468x60