Porsche 356 Speedster v Čechách? Zase nic !

in Porsche 356 * 550

Na letošním podzimním setkání historických vozidel - Pražská Noblesa, se ve startovním poli objevil pro nás velmi zajímavý automobil Porsche 356 Speedster. Za volantem tohoto vozu seděl údajně jistý pan Jiří Maroušek a podle veteránské SPZ je vozidlo nově zaregistrováno v regionu Praha.

speedster_02.jpg_mV letošním roce jsem měl průběžně několik různých informací o tom, že by údajně nějaký takový automobil měl být dovezen do Čech ....

Na základě dotazu jsem od čtenářů těchto stránek obdržel obratem další fotografie tohoto vozu a přišlo rozčarování. speedster_03.jpg_mNejedná se v žádném případě o pravé Porsche 356 Speedster ale o jeho velmi slušnou repliku. Karoserie, pravděpodobně z laminátu, je posazena na podvozku vozu VW Brouk a zřejmě i použitý motor bude z Volkswagena. Podle budíků je automobil zřejmě dovezen z USA a tak se asi jedná o výrobek některé z malých firem, které na americkém kontinentě takovéto repliky vyrábí.

Vzhledem k tomu, že těchto a podobných replik vozů Porsche u nás stále přibývá, zvažuji pro ně vytvořit samostatnou klubovou kategorii.

 

 

 

autoprofi banner 468x60