Porsche 356 Clubb Sverige

in Porsche 356 * 550

V září roku 2004 navštívilo 21 automobilů Porsche 356 ze švédského klubu majitelů porsche 356 rodiště Ferdinanda Porsche. Více jak dvacet automobilů Porsche 356 se tehdy vydalo na náročný klubový výlet po stopách Ferdinanda Porsche a tak na trase ze Švédska do rakouského Gmündu a německého Stuttgartu nemohli v žádném případě vynechat ani české Vratislavice nad Nisou. Měl jsem tehdy to štěstí, že jsem se o jejich příjezdu včas dozvěděl a s radostí jsem je v Porscheho rodišti ve Vratislavicích n/N i Liberci provedl. Náš klub tím navázal se švédským klubem první kontakty, které trvají dodnes.

Jaké krásné automobily tehdy do Vratislavic nad Nisou zavítali, můžete zavzpomínat v archivu  www.automuzeum.cz


Ačkoli od té doby již k nám žádný švédský majitel vozu Porsche 356 nepřijel, tak tento klub s námi stále udržuje alespoň poštovní kontakt. Téměř pravidelně nám ze Švédska zasílají svůj klubový časopis, kde je pokaždé mnoho velmi zajímavých informací nejen z jejich současného života, ale i z již zapomínané historie. Poslední časopis nám přišel koncem května a bylo to jejich dubnové číslo. Škoda jen, že jejich švédský jazyk je pro nás tak nesrozumitelný.

Všechny časopisy, které nám švédský klub během posledních pěti let zaslal, najdete v naší klubové knihovně, do které mají řádní členové přístup zdarma.

Pokud se i přesto chcete podívat na internetové stránky Porsche 356 Klubb Sverige, tak je najdete na: www.porsche356klubb.se

 

autoprofi banner 468x60