PORSCHE TATRY HOLIDAY 2019

Tato akce je pokračování našich každoročních výletů "Carerra Europenicana" do zahraničí. Pro rok 2019 jsme zvolili Slovensko a krásné Vysoké Tatry. Netrváme na tom, že by všichni účastníci museli striktně dodržovat celý naplánovaný harmonogram setkání, a dáváme všem volnost s tvorbě vlastního programu. Náš programový plán je pouze informativní a bude záležet jenom na vás, zda se jej zúčastníte po celou dobu, nebo jen v některých bodech.

Mezinárodní setkání majitelů sportovních automobilů Porsche ve Vysokých Tatrách, kterého se mohou zúčastnit i majitelé Porsche, kteří nejsou přímo členy našeho klubu.

Také doprava do Vysokých Tater je individuální, a záleží na vás, zda pojedete sami, případně využijete společné cesty s námi, nebo do Tater přijedete například Autovlakem z Prahy do Popradu, a připojíte s k nám až v Tatranské Lomnici.

Plánovaný program setkání (který se ale může ještě v nepodstatných bodech změnit, třeba i na vaše doporučení):


Čtvrtek 4.7.2019

Ti vzdálenější účastníci mohou přijet již ve čtvrtek 4.7.2019 v podvečer na Půstevny, nedaleko Rožnova pod Radhoštěm, do Hotelu Tanečnica. Ubytování si prosím v tomto hotelu rezervujte sami předem.

Pokud pojedete dřív, můžete ještě odpoledne stihnout zajímavou návštěvu Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm.

Večerní společné posezení bude v nedaleké Valašské kolibě U Záryša Zde prosím účastníky, aby nám nahlásili počet míst, neboť bude nutné zarezervovat místa u stolu.


Pátek 5.7.2019 (Státní svátek)

Od 8:00 do 10:30 hodin * příjezd zbývajících účastníků, registrace, případně prohlídka okolí

10:30 - 11:00 hodin * odjezd na Slovensko po doporučené následující trase:

Půstevny – Horní Bečva - Bílá – Klokočov (hranice CZ / SK) – Turzovka  Čadca – Krásno nad Kysucou - Stará Bystrica  / 80 km /. Ve Staré Bystrici bude přestávka na oběd, ale především na prohlídku zdejšího Slovenského orloje a také Zbojnické bašty.

Přibližně ve 14:30 hodin bychom vyrazili na další cestu po trase:

Stará Bystrica – Nová Bystrica – Oravská Lesná – Horní Orava -Vavrečka * FG Classic (krátká zastávka na odpolední kávu a prohlídka renovační dílny automobilů Porsche)  / 50 km /

Asi v 16 hodin odjezd přes Polsko, město Zakopané a druhou stranu Vysokých Tater, do Tatranské Lomnice po trase:

Vavrečka – Trstená – Suchá Hora – přechod SK / PL – Chocholow – Zakopané – Lysá Polana – přechod PL / SK – Tatranská Javorina – Ždiar – Tatranská Lomnica (příjezd asi v 19 hodin / 110 km / ) Celkový denní nájezd cca 240 km.

Následné ubytování dle předem objednaných hotelů, Případně zaparkování auta na společném hlídaném parkovišti (povolený odjezd pouze po předložení OTP ostraze parkoviště).

Doporučené hotely:

Hotel Morava ** - cena ubytování 65 €uro za osobu na 2 noci + 2 € místní poplatek

Hotel Slovan *** - cena ubytování 90 €uro za osobu na 2 noci + 2 € místní poplatek

Hotel Praha **** - cena 120 €uro na osobu na 2 noci

Všechny tři hodely jsou v okolí cca 500 metrů. Při rezervaci nahlašte heslo "Porsche sraz", na základě jehož máme přislíbené slevy proti standartu. Pokud vám ale ubytování nevyhovuje, můžete si samozřejmě zajistit ubytování vlastní kdekoli jinde.

Od 20:00 hodin : společné setkání v Retro hotelu Morava v Tatranské Lomnici, se společnou večeří formou rautu a večerním posezením u dobrého vína.


Sobota 6.7.2019

V 10:30 hodin společný odjezd z Tatranské Lomnice směr Červený Kláštor.

Trasa: Tatranská Lomnica – Spišská Belá – Slovenská Ves – Matiašovce – Spišský Stará Ves – Majere – Červený Kláštor  / 50 km /

Svezení na vorech (pltích) na krásné desetikilometrové trase po řece Dunajec (asi 100 minut), následně oběd v místní stylové restauraci a případná i prohlídka nedalekého Muzea Červený Kláštor.

Přibližně v 15:30 hodin odjezd na další "štaci" po trase:

Červený Kláštor – Velký Lipník – Kamienka – Hniezdne – Stará Lubovňa – Lúbovňanský hrad / 30 km / (Prohlídka hradu)

Po prohlídce Lúbovňanského hradu se vrátíme do Tatranské Lomnice po následující trase: 

Lúbovńanský hrad – Stará Lubovňa – Hniezdne – Nižné Ružbachy – Podolinec – Bušovce – Spišská Belá – Kežmarok (možná zajížďka k místnímu hradu ve městě) – Velká Lomnica – Tatranská Lomnica. / 50 km /  Celkový denní nájezd 130 km.

Komu by se ale nechtělo na Lúbovňanský hrad, může vyrazit do příjemného Termálního parku Vrbov, příjemně se osvěžit a poté se k večeru vrátit do Tatranské Lomnice.

Trasa tímto směrem: Červený Kláštor - Heligovce - Velká Lesná - Spišská Belá - Kežmarok - Lubica - Vrbov  / 45 km /

Návrat do Lomnice: Vrbov - Huncovce - Velká Lomnica - Tatranská Lomnica / 20 km /

Od 20:00 hodin společná večeře a večerní posezení v **Hotelu Slovan.


Neděle 7. 7. 2019

Od 9:00 - 11:00 hodin * individuální prohlídka Tatranské Lomnice, případný výjezd lanovkou na Skalnaté Pleso, nebo až na Lomnický Štít (nezbytné objednat si jízdenky na lanovku nejpozději 1 - 2 měsíce předem přes internet)

Po 11:00 hodině * přesun na Strbské Pleso, na pro nás vyhrazené parkoviště, které ještě dojednáváme.

od 12:30 hodin * společný oběd v jednom z vybraných hotelů u Štrbského Plesa

14:00 hodin * ukončení setkání a rozjezd účastníků k domovům, nebo třeba ještě výjezd sedačkovou lanovkou na Solisko.

Cestou zpět do Čech doporučuji pokračovat ze Štrbského Plesa po silnici č. 537, vedoucí po úpatí Vysokých Tater, s příjemnou zastávkou v Múzeu liptovskej dediny v Pribyline, kde jsou velmi pěkné tatranské stavby a současně i Muzeum Povážské lesní železnice.

Šťastnou cestu domů.


Každý zájemce o účast, nechť se ozve na klubový mail info@porsche-club.cz Obratem  mu bude zaslán informační dotazník s cenami (které se ale mohou ještě nepatrně měnit, podle aktuálních cen na rok 2019).

Především ale apeluji na vaši brzkou rezervaci ubytování v Tatranské Lomnici, neboť o hotely je v létě v tomto regionu opravdu veliký zájem a budou nám je blokovat pouze do 1.11.2018. Poté je nabídnou i jiným zájemcům.


Pro ty, kteří budou mít zájem si dovolenou v Tatrách ještě prodloužit, stejně tak jako já na celý týden, navrhuji uskutečnit v následujících dnech další společný turistický (nikoli pěší) program, na kterém se již na místě dohodneme podle počasí, jako třeba zajížďku do Nízkých Tater s prohlídkou některé Ledové jeskyně, návštěvu Termálních lázní Bešeňová, Mini park v Liptovském Jánu, atd., a to vše další víkend zakončené krásným setkáním historických automobilů "Tatranský Oldtimer".

Podrobnosti k události

Datum konání 07-05-2019
Konec 07-07-2019

autoprofi banner 468x60