Jarní Porsche Meeting Prague 2019

Již počtvrté se sjely sportovní automobily Porsche do areálu obchodního centra POP Airport v Tuchoměřicích, na jarní Porsche Meeting Prague 2019.

Od desáté hodiny se začaly na parkoviště obchodního domu sjíždět vozy Porsche různých modelů i roků výroby. Nejstarším vozem bylo Porsche 356 PreA z roku 1954, které přivezl člen našeho klubu, Saša Křička, a naopak nejnovějším bylo Porsche 911 / 992, které přivezl ředitel prodeje nových vozů Porsche, pak Pavel Kolář ze společnosti Porsche Inter Auto Praha.

Potěšitelné bylo, že na setkání do Prahy přijelo i několik automobilů Porsche z německého Saska, kde mezi nimi bylo i klasické Porsche 356 B, nebo Porsche 911 ze Zittau, či města Görlitz. Tito fandové Porsche jsou pravidelnými účastníky i podzimního Ferdinand Porsche Festivalu v Liberci.

Většina účastníků se samozřejmě těšila nejen na vozy svých kolegů a přátel, ale také na prohlídku Engine Galerie, která sídlí v zadní části obchodního centra POP Airport. Zde je garážováno na padesát automobilů Porsche, převážně sbírkového charakteru, mezi něž patří třeba Porsche 911 Speedster (Typ G), Porsche 911 RUF (Typ G), Porsche 914 / 6, nebo Porsche 911 / 993 GT.

Účastníci měli možnost si v Engine Gallery prohlédnout nejen zaparkované vozy, ale i možnosti a práci místního servisu, kde se vedle klasických automobilů různých značek servisují všechny modely Porsche. Přímo v servisu probíhají i kompletní renovace těch nejstarších devětsetjedenáctek.

Po obědě měli účastníci setkání možnost volby. Buď se vydali na společný výlet na Berounsko, připravený členy společenství Porsche 108, nebo mohli v Engine Gallery vyslechnout přednášku o pneumatikách Pirelli a olejích Gulf.

Celkem se jarního setkání zúčastnilo na 130 automobilů Porsche, což dokázalo, že zájem o podobnou akci mezi majiteli automobilů Porsche přetrvává, a dokonce rok od roku stoupá.

Tak snad zase za rok, poslední sobotu v dubnu 2020.

11
09
10
08
07
06
05
04
03
02

autoprofi banner 468x60