2011 * * Porsche na Classic Show Brno 2011

Ve dnech 4. a 5. června 2011 se uskutečnil již druhý ročník výstavy historických vozidle pod názvem Classic Show, kde nemohl náš Porsche Classic Club ČR rozhodně chybět. Vzhledem k tomu, že jiný subjekt avizoval velkou výstavu věnovanou Ferdinandu Porsche (kterou nakonec na poslední chvíli odvolal), jsme tentokrát pojali náš klubový stánek mnohem skromněji, než loni.

ClassicShow2011_02Na náš klubový stánek jsme oproti loňsku, kdy jsme zde měli sedm vozů Porsche, jsme tentokrát vystavili pouze jedno Porsche a to model 924 s tuningovým kitem evokujícím model 944. Druhým doplňujícím automobilem na stánku byl Volkswagen Brouk (rok výroby 1956), který byl v minulosti nejslavnějším automobilovou konstrukcí Ferdinanda Porsche. I tak náš stánek budil zaslouženou pozornost a opět jsme se kvalitně prezentovali. A nechyběli ani návštěvy několika členů našeho klubu, tak jako tady na fotce náš kolega Král (ten jediný v bílém).

ClassicShow2011_03Nebylo to však jediné Porsche na výstavě Classic Show Brno 2011. Velice pěknou klasickou "911" vystavoval na svém stánku Michal Strnadel, prodejce dílů na vozy VW Brouk a Porsche se vzduchem chlazenými motory vzadu, firma VW BROUK.CZ ze Zlína. Majitel tohoto vozu s původní zelenou ClassicShow2011_04matalízou, se s ním pravidelně účastní Zlínského květnového Porsche srazu a ohromuje ostatní mimořádnou originalitou. Letos nám ve Zlíně majitel přislíbil, že přijede i na Ferdinand Porsche Festival do Vratislavic nad Nisou. Rozhodně to bude jedno z aut, které zde bude soutěžit o mimořádnou Cenu nejhezčího klasika "911". Levnou náhradou za drahé vozy Porsche byly ve své době i svým vzhledem i technikou sportovně laděné automobily Volkswagen Karmann Ghia.

ClassicShow2011_05Na stánku brněnské firmy DECENT Spol. s r.o., která je nejen půjčovnou luxusních automobilů ale nabízí i dovoz vozů ze zahraničí a autobazar, bylo vystaveno k prodeji Porsche 911 Targa 2,4 z roku 1972. Velice kvalitně zrenovovaný modrý automobil s původním velmi zachovalým interiérem byl na prodej za 650.000,-Kč. Zda zde ale našel svého zájemce si nejsem zrovna jistý. Česká klientela si zatím ještě nezvykla jezdit na výstavy automobilů také výhodně nakupovat, tak jak je to úplně běžně v zahraničí.

ClassicShow2011_06Další zajímavé Porsche, tentokrát model Porsche 928 S (1984) v provedení od tuningové firmy Strosek, bylo k vidění na stánku nově založeného Moravia Youngtimer Clubu. Tento klub sdružuje majitele mladších klasických, povětšinou sportovních automobilů, které mají v budoucnu naději stát se hodnotnými veterány. Mezi členy tohoto nového moravského klubu je více majitelů automobilů Porsche a tak věřím, že s tímto klubem budeme v budoucnu velmi dobře spolupracovat.


ClassicShow2011_07Classic Show Brno 2011 však nebyla jen výstava veteránů v celém pavilonu A brněnského výstaviště, ale bylo to i tradiční setkání veteránistů s výstavou jejich vozidel na venkovné volné ploše. Účastníci tohoto setkání měli vjezd na výstaviště BVV a tudíž i vstup na letošní Autosalon a výstavu Classic Show, zdarma. Tak jako loni, přijelo i tentokrát několik vozů Porsche. Vedle několika členů našeho klubu z Hradce Králové nebo Zlína zde byli i majitelé vozů Porsche, se kterými jsme se setkali  poprvé.

ClassicShow2011_08Velkou lahůdkou pro znalce značky Porsche bylo červené Porsche 911 Targa z roku 1967, které se vyznačovalo ještě skládacím zadním dílem okna, což nasvědčovalo skutečnosti, že jde ještě o první sérii vozů Targa vyrobenou pro USA. V pozdější době již měly targy zadní skleněné okno pevně zabudované. Až z Karlových Varů přijel do Brna s tímto vozem jeho šťastný majitel, který nám také potvrdil, že vozidlo bylo poprvé v USA uvedeno do provozu v červnu 1967. Potěšitelné je, že jej opět uvidíme i na letošním Ferdinand Porsche Festivalu ve Vratislavicích n/N.

ClassicShow2011_09ClassicShow2011_10ClassicShow2011_11

Samozřejmě, že zde nebyly jen úplně stará Porsche ale přijelo i několik mladších modelů. Jejich majitelé s naším klubem také sympatizují a účastní se námi pořádaných akcí. Celkově byla účast vozů Porsche na  Classic Show uspokojivá a reklama našeho klubu splnila svůj účel.

ClassicShow2011_12ClassicShow2011_15ClassicShow2011_13ClassicShow2011_14ClassicShow2011_16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autoprofi banner 468x60