Klubový výlet na JCR

Porsche Classic Club uskutečnil společný výlet na Jim Clark Revival. Akce probíhala na docela blízkém německém autodromu EuroSpeedway ve dnech 15.-17.května 2009 a v sobotu 16.5.2009 se tam vypravil i náš klub. Na společný start v 7.00 hodin ráno do vratislavického pivovaru Konrad přijelo 10 automobilů. Z toho bylo 6 vozů Porsche, 2 vozy VW Karmann Ghia a jako hosté se přidaly ještě 2 automobily NSU Prinz. Na hraničním přechodu u Hrádku nad Nisou se k nám připojily další 3 automobily Porsche a tak naše kolona po celé cca 120 km dlouhé cestě Německem budila zaslouženou pozornost.

U okruhu EuroSpeedway nás čekal ještě Muf se svou zlatou targou, který přiletěl po dálnici z Prahy a tak jsme společně v koloně 14 vozidel vjeli do pro nás již předem vyhrazeného parkoviště hned u zadní části hlavní tribuny. Utvořili jsme krásnou manifestační řadu, která samozřejmě ihned přitáhla velikou řadu obdivovatelů, neboť naše automobily Porsche byly až na dvě místní Porsche 924 jedinými stuttgartskými stroji v tomto VIP Classic parkovišti. Díky našemu klubovému partnerovi Millers Oils vyšla na každý vůz jedna volná vstupenka platná na celý víkend, opravňující k volnému vstupu po celém areálu včetně depa a tak se všichni hned vypravili na autodrom, neboť motory závodních historiků tam již uctyhodně hřměly.


Ačkoli nakonec ve startovním poli nebylo tolik zajímavých závodních automobilů, jako původně pořadatel sliboval, přesto bylo celý den na co se dívat. Ohromující byly závody "plechových" aut, ve kterých na nacházely různě zajímavé stroje od závodních verzí uřvaných Trabantů, přes legendární Škody 130 RS až po Ford Capry Zaakspeed  nebo Ford GT 40.

Kategorii pravých vozů GT zase počtem dominovaly tiché a na první pohled nenápadné automobily Porsche 911 GT3, kterým však nakonec vypálil rybník jeden neuvěřitelně výkonný a rychlý Dodge Viper. Velice zajímavá byla i podívaná na formulové vozy a klasické "placky" kdysi úspěšných závodů Interserie a Formule 2.

Plány pořadatele jsou takové, že možná v roce 2010 bude Jim Clark Revival i na našen autodromu v Brně ...


Velmi příjemné bylo také setkání se šestinásobným mistrem Německa v rallye a bývalým jezdcem Škdoa Motorsport, Mathiasem Kahle, který v současnosti s úspěchem sedlá závodní automobil Porsche 911 GT3.

Tento velmi milý mladý muž je velkým příznivcem automobilů Porsche a před časem se stal také propagátorem kvalitních anglických olejů Millers Oils, kterými plní i své závodní auto. V současnosti se snažíme přesvědčit Mathiase Kahle, aby přijel i se svým vozem Porsche na náš zářiová Porsche Classic Festival 2009.

 

autoprofi banner 468x60