Termíny Porsche akcí v roce 2020

by Milan Bumba

Každoročně touto dobou začínáme připravovat kalendář akcí pro majitele sportovních automobilů Porsche na následující rok. Stejně tomu je i letos, a tak již můžeme zveřejnit některé termíny na rok 2020, které se k nám již dostali. I když ještě neznáme přesné termíny úplně všech akcí, které byse v České republice měli pro následující rok pořádat, již nyní vám představíme alespoň některé, aby jse si mohli alespoň přibližně naplánovat dovolenou a při tom nevynechali kvalitní Porsche sraz.

Ještě neznáme termíny všech akcí pro rok 2020, ale jak se je dozvíme, budem je zde aktuálně doplňovat.

Termíny akcí v ČR v roce 2020 :


25. - 26. 4. 2020  *  PORSCHE PRAGUE MEETING - již čtvrtý ročník jarního setkání majitelů sportovních vozů Porsche v Praze, pořádaný společně Porsche Classic Clubem ČR a společenstvím Porsche 108. Letos se opět setkáme v areálu Premium Outlet Prague Airport v Tuchoměřicích, nahlédneme do Engine Classic Cars Gallery na její nové přírůstky a odpolední výlet nás zavede na exkurzi jedinečné sklárny Rückel v Nižboru a den ukončíme na zámku Zbiroh. Na neděli je pak připraven ještě také zajímavý dopolední program.


??  květen 2020  *  OSTRAVSKÝ PORSCHE SRAZ - na základě dohody s pořadatelem Zlínského Porsche srazu, se obě tyto akce střídají ob rok, abychom se podívali i do dalších zajímavých destinací.


?? květen 2020   KRÁLOVEHRADECKÝ PORSCHE SRAZ - v polovině měsíce kvetna bývá pořádáno Porsche setkání v Královehradeckém kraji. Přesný termíén zatím neznáme.


28. - 31. 5. 2020  *  LEGENDY - na termín koncem května se přesunula velká motoristická výstava Legendy, které se náš klub již pravidelně účastní. V roce 2020 bude hlavním tématem "Německá automobilové technika" a tak by bylo i pro náš klub důstojné, pokud bychom společně dokázali vytvořit důstojný stánek, který by reprezentoval jak náš klub, tak i značku Porsche.


12. - 14. 6. 2020  *  ČESKOKRUMLOVSKÝ PORSCHE SRAZ - i tato akce je pořádána jednou za dva roky, kdy se střídá s Porsche srazem v Litvínově. Letos započne setkání již v pátek zajímavou kulturní vložkou, a to návštěvou divadelního představení v českokrumlovském venkovním zámeckém divadle s otáčivým hledištěm. Další program v sobotu a neděli bude také jistě příjemným překvapením.


1. - 7. 7. 2020  *  KLUBOVÝ VÝLET DO LE MANS  - jednou za dva roky je na slavném francouzském okruhu Le Mans pořádán jedinečný dvacetičtyřhodinový závod historických automobilů. Někteří členové našeho klubu na této akci již byli a pro velikou atraktivnost této akce se chystají k účasti i v roce 2020. Pojedete také s námi? Stojí to opravdu za to.


??  červenec 2020  *  LETNÍ PORSCHE SRAZ - pořádaný společnstvím Porsche 108 pravidelně v Čáslavi a blízkém okolí 


?? srpen 2020  *  PORSCHE SRAZ JESENÍK  - pravidelně počátkem měsíce srpna bývá pořádán sraz Porsche v krásném prostředí Jeseníků s centrem v Hotelu Zlatý Chlum v České vsi.


3. - 6. 9. 2020  *  145. FERDINAND PORSCHE FESTIVAL - v roce 2020 si připomeneme již 145 let od narození Ferdinanda Porsche a tak se toto tradiční setkání Porsche, pořádané v jeho rodišti protáhne na čtyři dny. 1.den bude setkání jmenovců Porsche, Porsch a Porš. 2.den bude probíhat zajímavé školení jízdy na okresních silnicích. 3. den klasické setkání ve sportovním areálu Vesec a v neděli již jen rozloučení a cesta domů.


25. - 28. 9. 2020  *  GROSSGLOCKNER PORSCHE TOUR - uvažujeme zopakovat již jednou absolvovaný výlet do rakouských Alp, se zastávkou na Orlím hnízdě v Berchtesgadenu, výjezdem na Grossglockner, zastávkou v Porsche muzeu v Gmünd in Karten a samozřejmě i dalšími zajímavými zastávkami během cesty.


2. - 4. 10. 2020  *  VINAŘSKÝ PORSCHE SRAZ  (II. ViP) -  pro příznivce dobrého vína se chystá již II. ročník velmi povedeného setkání majitelů Porsche v vinařství Skalka u Kyjova. Rozmyslete si včas svou případnou účast, neboť kapacita ubytování je omezena.


??  říjen 2020  *  PODZIMNÍ PORSCHE SRAZ - pořádaný také tradičně na závěr sezóny společnstvím PORSCHE 108


6. - 8. 11. 2020  *  CLASSIC EXPO PRAHA  - již 3. ročník výstavy historických vozidel, pořádaný na pražském výstavišti PVA Letňany, kde již tradičně bude mít náš klub svůj prezentační stánek. Pokud máte povědomí o některém zajímavém zahraničním Porsche srazu, který by stál za navštívení, dejte nám vědět na info@porsche-club.cz a termín rádi zveřejníme.

Některé zahraniční akce v roce 2020 :

14. - 17 .5. 2020  *  25 JAHRE PORSCHE CLUB LEIPZIG - vícedenní setkání příznivců značky Porsche v Lipsku www.porsche-club-leipzig.de

21. - 24. 5. 2020  *  45. INTERNATIONALES PORSCHE 356 TREFFEN (Mnichov, Německo)  https://www.internationales-porsche-356-treffen-deutschland-2020.de/

11. 7. 2020  *  PORSCHE TREFFEN BAD FÜSSING (Německo) - již 11. ročník německého Porsche srazu, pořádaného jen asi 90 km od České republiky, směrem na jih, přes přechod Strážný. http://zuffenhausentreff.de

12. 9. 2020  *  PORSCHEFREUNDE SALZKAMMERGUT (Rakousko) každoroční sraz Porsche v příjemném alpském pohoří.  http://www.porschefreunde-salzkammergut.at

 

autoprofi banner 468x60