www.autodoc.cz

PF 2018
by Milan Bumba
Zobrazeno: 901

Porsche Classic Club ČR přeje všem majitelům sportovních automobilů Porsche, ale také příznivců této značky, mnoho šťastných kilometrů v nadcházejícím roce 2018.

Číst více
Porsche muzeum Stuttgart - 1.díl ( Ferdinand a 356 )
by Super User
Zobrazeno: 9380

Na 58. výročí úmrtí zakladatele značky Porsche, profesora Dr.ing.h.c. Ferdinanda Porsche, bylo 31. ledna 2009 pro veřejnost slavnostně otevřeno nové moderní tovární muzeum automobilky Porsche. Umístěno je na Porsche náměstí, přímo v srdci obce Zuffenhausen na okraji města Stuttgart, kde se již přes 50 let stále více rozrůstá automobilka Porsche.

Číst více
Porsche muzeum Stuttgart - 2.díl (Ferry, 911, 917 ...)
by Super User
Zobrazeno: 9738

Ačkoli zakladatelem a otcem značky sportovních automobilů Porsche je především vratislavický rodák, profesor Dr.ing.h.c. Ferdinand Porsche, který dal automobilce i své celé jméno, tak právě jeho syn Ferry Porsche proslavil značku Porsche dodnes legendárním modelem Porsche 911. Touto skutečností hovoří i nové tovární muzeum Porsche ve Stuttgartu - Zuffenhausenu.

Číst více
Předvánoční pozdrav z Francie
by Super User
Zobrazeno: 6735

Ivan Benčík nám z Francie poslal pár svých obrázků od jejich "Porsche dealera" v Nice, kde bylo vystaveno a nabízeno ke svezení klasické Porsche 959. Berte to jako Ivanovu provokativní "PF 2014" z prosluněného jihu Francie, zatímco u nás je hnusná zima a padá sníh.

Číst více
Hrnky pro účastníky 92. Carrera Europenicana.
by Super User
Zobrazeno: 7437

Začínám chystat k odeslání slíbené hrnečky Porsche Speedster pro účastníky letošního výletu "Carrera Europenicana" do Stuttgartu. Podle fotky jednoho z vás, tam bylo mnohem více, než 2 účastníci, kteří se mi již přihlásili mailem a poslali jako důkaz fotku svého vozu u Porsche muzea a současně i svou poštovní adresu.

Číst více
Porsche Registr ČR
by Super User
Zobrazeno: 6352

V této rubrice PORSCHE REGISTR ČR bych velice rád uveřejňoval jednotlivá historická, vzduchem chlazená Porsche, která jsou ve vlastnictví majitelů v České republice. Nebudou zde pouze automobily členů našeho Porsche Classic Clubu, ale pokusím se zde prezentoval všechny historické vozy Porsche, které sám někde na veřejnosti zaregistruji (uvidím, vyfotím a pod.), nebo na které mne upozorníte třeba i Vy. Nemusí to být jen automobily v perfektním originál stavu, ale uvítám informace i o vozech v nálezovém stavu, před renovací nebo v právě probíhající renovaci.

V případech, kdy si to majitelé budou přát, nebude u jejich vozu uveřejněna jejich identita.

Fotografie svých automobilů Porsche do roku výroby 1985 podle jednotlivých kategorií, pokud možno s identifikačními a dalšími údaji (model, rok výroby, výrobní číslo, výbava a případná známá historie vozu, jméno, adresa a spojení na majitele), zasílejte prosím na mail: porsche@automuzeum.cz

Děkuji za spolupráci. M.B.

Porsche 911 1964-1973Porsche 912porsche-914

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60