www.autodoc.cz

PF 2018
by Milan Bumba
Zobrazení: 0

Porsche Classic Club ČR přeje všem majitelům sportovních automobilů Porsche, ale také příznivců této značky, mnoho šťastných kilometrů v nadcházejícím roce 2018.

Číst více
Porsche muzeum Stuttgart - 1.díl ( Ferdinand a 356 )
by Super User
Zobrazení: 0

Na 58. výročí úmrtí zakladatele značky Porsche, profesora Dr.ing.h.c. Ferdinanda Porsche, bylo 31. ledna 2009 pro veřejnost slavnostně otevřeno nové moderní tovární muzeum automobilky Porsche. Umístěno je na Porsche náměstí, přímo v srdci obce Zuffenhausen na okraji města Stuttgart, kde se již přes 50 let stále více rozrůstá automobilka Porsche.

Číst více
Porsche muzeum Stuttgart - 2.díl (Ferry, 911, 917 ...)
by Super User
Zobrazení: 0

Ačkoli zakladatelem a otcem značky sportovních automobilů Porsche je především vratislavický rodák, profesor Dr.ing.h.c. Ferdinand Porsche, který dal automobilce i své celé jméno, tak právě jeho syn Ferry Porsche proslavil značku Porsche dodnes legendárním modelem Porsche 911. Touto skutečností hovoří i nové tovární muzeum Porsche ve Stuttgartu - Zuffenhausenu.

Číst více
Předvánoční pozdrav z Francie
by Super User
Zobrazení: 0

Ivan Benčík nám z Francie poslal pár svých obrázků od jejich "Porsche dealera" v Nice, kde bylo vystaveno a nabízeno ke svezení klasické Porsche 959. Berte to jako Ivanovu provokativní "PF 2014" z prosluněného jihu Francie, zatímco u nás je hnusná zima a padá sníh.

Číst více
Hrnky pro účastníky 92. Carrera Europenicana.
by Super User
Zobrazení: 0

Začínám chystat k odeslání slíbené hrnečky Porsche Speedster pro účastníky letošního výletu "Carrera Europenicana" do Stuttgartu. Podle fotky jednoho z vás, tam bylo mnohem více, než 2 účastníci, kteří se mi již přihlásili mailem a poslali jako důkaz fotku svého vozu u Porsche muzea a současně i svou poštovní adresu.

Číst více
Porsche Registr ČR
by Super User
Zobrazení: 0

V této rubrice PORSCHE REGISTR ČR bych velice rád uveřejňoval jednotlivá historická, vzduchem chlazená Porsche, která jsou ve vlastnictví majitelů v České republice. Nebudou zde pouze automobily členů našeho Porsche Classic Clubu, ale pokusím se zde prezentoval všechny historické vozy Porsche, které sám někde na veřejnosti zaregistruji (uvidím, vyfotím a pod.), nebo na které mne upozorníte třeba i Vy. Nemusí to být jen automobily v perfektním originál stavu, ale uvítám informace i o vozech v nálezovém stavu, před renovací nebo v právě probíhající renovaci.

V případech, kdy si to majitelé budou přát, nebude u jejich vozu uveřejněna jejich identita.

Fotografie svých automobilů Porsche do roku výroby 1985 podle jednotlivých kategorií, pokud možno s identifikačními a dalšími údaji (model, rok výroby, výrobní číslo, výbava a případná známá historie vozu, jméno, adresa a spojení na majitele), zasílejte prosím na mail: porsche@automuzeum.cz

Děkuji za spolupráci. M.B.

Porsche 911 1964-1973Porsche 912porsche-914

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60