Porsche 911 Carrera 4 GTS – Srdeční záležitost

by Super User

Jenom hrstka automobilů dokáže vzbudit takový rozruch jako Porsche 911. Obzvláště ve verzi Carrera 4 GTS s karmínovým lakem. Nachytat tohle auto na švestkách je úkolem pro skutečné mistry volantu.

911 GTS 01Nenapadá mě jediný z mých přátel, který v dětství neměl alespoň jeden předmět s tématikou Porsche 911. Také jsem kdysi vlastnil pár výstavních modelů v malém měřítku, a postupně se mi podařilo zlikvidovat dvě nádherné 959 na dálkové ovládání. Nejdříve stříbrnou, později červenou. Řídit vůz této značky byl po dlouhou dobu můj sen, který se vyplnil teprve před čtyřmi lety. A stejně dlouho pak trvalo, než jsem se do Porsche posadil podruhé...

Porsche dělá skvělá auta, moje srdce ale stejně vždycky nejvíce tíhlo k modelu 911. Jednak s ním značka započala své dlouhé a úspěšné tažení, a pokud někdo řekne, že chce „Poršáka", rozhodně vás nenapadne Cayenne nebo Panamera. Navíc je dost dobře možné, že jsem řídil jednu z posledních atmosférických verzí. V rámci faceliftu 911 má totiž dojít k velkému rozmachu turbomotorů, a s novou generací je nebudou mít ani verze GT3 a GT3 RS.

Více si ůžete přečíst na: www.auto.cz

autoprofi banner 468x60