Autosport Kotek - Kosmonosy

by Super User

V dílně Autorsport Kotek v Kosmonosech se finyšuje v přípravě 3 vozů Porsche 911 na letošní East African Safari rally 2013.

Kotek-02Toto oranžové Porsche má motor vyladěný na 300 koní. Olejová náplň má neuvěřitelných 18 litrů speciálního oleje Castrol, což by některé z nás připravilo o polovinu měsíčního platu. A to nemluvím o startovném, které včetně lodní přepravy vyjde na nějakých 39 000 US $.  Již 4. září se všechny 3 vozy Teamu Autosport Kotek nakládají na loď a plují do Afriky. Přitom se v Africe startuje až 21. listopadu. Letos je na startovní listině neuvěřitelných 31 Porsche 911 z celkových 63 startujících. Se startovním číslem 1 pojede s Porsche 911 Bjorn Waldegard se svým synem Mathiasem, který před dvěmi lety s Porsche 911 připraveným právě v Kosmonosech tuto soutěž vyhrál. Zajímavostí je, že na Porsche poprvé přesedlala i další švédská soutěžácká legenda, Stig Blongvist. Oba startují za silný švédský Team Tido. Letos to bude opravdu tvrdý souboj 911.

Kotek-03Pro nás, fandy Porsche je potěšitelné, že jsem Jirku Kotka přistihl, že si pro radost staví kopii Porsche 911 RS a tak je naděje, že příští rok již mezi nás přijede na některý ze srazů Porsche Classic Clubu ČR..

Kdo by nechtěl mít doma takovouhle pěknou garáž?

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60