Nový přírůstek do Porsche muzea.

by Super User

S potěšením Vám mohu oznámit, že do našeho klubového vratislavického muzea strojů Porsche, v pivovaru Konrad, přibyl nový přírůstek. Jedná se o zábavný sportovní kabriolet, rok výroby 1960, nesoucí název Porsche Standart.

Pro některé je to asi směšné, řadit mezi sportovní vozy Porsche i kategorii traktorů, ale jak pozoruji, tak v poslední době se právě tyto stroje staly i u nás velmi vyhledávaným objektem zájmu mnoha fandlů značky Porsche. Jak to tak vypadá, budu nucen vypisovat na Ferdinand Porsche Festivalu ještě jednu kategorii navíc - PORSCHE DIESEL, do které rozhodně nepatří ty současní naftožrouti Cayenne a Panamera, ale právě ony stařičké traktory.

Traktory Porsche se vyráběly v padesátých a šedesátých letech minulého století v mnoha různých variantách podle použitých motorů, výkonu i velikosti. Časem se k nim určitě vrátím podrobnějším popisem, neboť díky zděděnému archivu po Eduardovi Hrudkovi jsem získal i mnohé původní prospekty a zajímavé tiskové materiály na toto málo známé téma automobilky Porsche.

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60