Výtvarné umění na téma PORSCHE

by Super User

Již od počátku výroby automobilů se tento specifický samohyb stal vítaným tématem různých výtvarníků, malířů a sochařů po celém světě. Podobně tomu bylo a stále je i u automobilů Porsche, kde především v zahraničí je mnoho šikovných kumštířů, kteří se na toto téma docela dobře živí. Začalo to tvorbou plakátů ze závodů, které automobily Porsche vyhrávaly a časem to přešlo na obrazy automobilů pro jednotlivé fanoušky značky.

Aktuální ukázkou byla například výstava Retro Classics 2013 ve Stuttgartu, kde se představilo několik různých výtvarníků se svými díly s cenou se pát €uro ale i za několk tisíc. Abychom nekoukali jen přes plot do ciziny, našel jsem podobné téma i na letošní výstavě veteránů Classic Show v Brně a uvědomil jsem si, že i doma máme šikovné lidi, kteří opravdu "umí" a rozhodl jsem se je zde prezentovat. Vždyť mají společné téma zájmu jako my:  "PORSCHE".

J.J.-obrazJe to důkaz, že i v České republice se nacházejí šikovní amatérští i profesionální výtvarníci, které automobily Porsche inspirovaly k jejich vlastní umělecké tvorbě, kterou bych Vám zde chtěl postupně představit a případně některá díla i nabídnout k zakoupení. Vždyť hřejivý pocit u srdce neudělá jen vlastní automobil Porsche v garáži, ale příjemně potěší i pěkný obraz vytvořený na toto téma a zavěšený doma třeba v obýváku. Pokud o některých takových umělcích, věnujících se tomuto tématu víte, dejte vědět. Rád je zde odprezentuji.

Pište na: porsche@automuzeum.cz

autoprofi banner 468x60