Originální plakáty automobilky Porsche

by Super User

Plakáty... V době multimediálních prezentací tak trochu překonaný druh informačního nosiče. Škoda, protože tablet si nad postel nepřilepíte.

 

I když dnes je možná pro někoho automobilka Porsche synonymem pouze výrobce luxusní rychlých aut, ještě v nedávných dobách platila tahle značka za jednoho z nejčastějších účastníků automobilových závodů.

Jistě, i dnes je tady třeba Carrera Cup nebo okruhové závody vůbec, ale víte, jak činná byla tahle značka v motorsportu dřív? Silniční závody, vytrvalostní závody, okruhové závody a ano, dokonce i rally! Dneska už si možná jen pár lidí uvědomí, že Porsche jelo Rally Paříž Dakar a ještě méně pamětníků vzpomene na Mille Miglia. A to je škoda. Při dnešní představě ohledně Porsche zaprášené blatníky v africké poušti asi mít před očima nebudete.

Více si můžete přečíst na www.autoweb.cz


kniha PPPro ty, které plakáty Porsche zajímají hlouběji mám informaci, že již v roce 1984 vyšla velmi výpravná kniha "PORSCHE Plakate", která na 160 stranách představuje většinu do té doby vydaných plakátů s tématikou automobilů Porsche a jejich účasti na automobilových závodech. V minulých letech jich automobilka Porsche vydávala opravdu velké množstvé a po grafické stránce i velmi zajímavých.

Potěšitelné je, že tuto knihu máme v našem klubovém archívu a tak členové klubu mají možnost si ji případně vypůjčit k prostudování.

Lendl 944 2Martina 9281984 MartinaMartina targaJá osobně se velmi zajímám o plakáty, které automobilka Porsche v osmdesátých letech vydala s našimi předními tenisty, Ivanem Lendlem a Martinou Navrátilovou.

Již delší dobu po těchto plakátech pátrám na eBay i na různých zahraničních burzách, ale cenu převyšující 100 €uro za kus opravdu nahodlám akceptovat.

Pokud by někdo věděl o levnější variantě, budu potěšen, že mohu obohatit klubový Porsche archiv.


 

Plakaten Porsche 2Náš kolega a pravidelný čtenář těchto stránek, známý pod přezdívkou Martin911Turbo, mne upozornil na další knihu o plakátech Porsche, kterou vydal opět stejný autor Jürgen Lewandowski. Ta kniha se jmenuje PORSCHE DIE RENNPLAKATE - von 1951 bis heute a vyšla před časem v německém nakladatelství Delius Klasing.

Děkuji za upozornění.

autoprofi banner 468x60