Velmi příjemné setkání na půdě Ferrari

by Super User

O víkendu 12. a 13. května 2012 probíhala na zámku Loučeň mimořádná akce, nazvaná Chateau Loučeň Concours d´Elegance. Toto jedinečné, v České republice prozatím nevídané setkání mimořádných historických automobilů podpořil a zaštítil jediný oficiální dovozce a prodejce sportovních automobilů ferrari, Maserati a Abarth v České republice, společnost Scuderia ferrari.

Loucen 02Na tento první ročník bylo pořadateli velmi důkladně vybráno a poté pozváno na sedmdesát jedinečných historických automobilů z celé České republika a dokonce i ze Slovenska. Vše bylo doplněno mimořádnou kolekcí historických i současných automobilů Ferrari a Maserati. Prostě společensko- motoristická akce v našich podmínkách nevídaného rozměru, která se může s hrdostí rovnat podobným akcím v Německu, Švýcarsku ale u USA. Je až neuvěřitelné, že se u nás najdou "po garážích" takové luxusní historické automobily vozy, jako jsou Bugatti (7x), Horch po K.H. Frankovi, Mercedes-Benz 500 K (2x), Hispano Suisa, Minerva a samozřejmě několik vozů značky Rolls- Royce.

Loucen 03Loucen 04Snad jediou chybou této akce, a to nebyla chyba pořadatele ale naše, že jsme na tuto prestižní akci nedelegovali jediné Porsche. Osobně slibuji, že při příštím ročníku se to již nestane a některé ze špičkových vozů Porsche našich členů tam určitě deleguji.. Ještě štěstí, že celou situaci zachránil známý výtvarník a milovník stuttgartských sportovních automobilů, Theodor Pištěk.  V místní oranžérii dominovaly v expozici výtvarného uměníi vedle několika děl Václava Zapadlíka i obrazy Theodora Pištěka. Velký zájem diváků budily dvě díla na téma Porsche, které nepotřebují další komentář.

Loucen 05Pro mne bylo velmi příjemné setkání nejen s Theodorem Pišťekem a mnoha různými veteránisty, které jsem již dlouho neviděl, ale především s bývalým automobilových závodníkem a čestným členem našeho klubu, Arnoštem Neubauerem který mi přislíbil zapůjčení své závodní 911 do vratislavického muzea a současně i s hlavním pořadatelem celé akce a také bývalým automobilovým závodníkem, Robertem Perglem. Ti zasvěcení vědí, že dříve než se pan Pergl zaměřil na Ferrari, byly v jeho hlavním zorném poli vozy Porsche. Právě pan Pergl byl po revoluci zakladatelem a presidentem Porsche Clubu ČR, jehož následníkem měl být právě náš klub. Bohužel nečistou hrou jistých osob, nám byla tato autorita ukradena a současná situace Porsche klubů v ČR je nyní taková, jaká je ...

Na fotografii zleva: (Já) Milan Bumba, Arnošt Neubauer, Robert Pergl.

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60