Závody 12 hodin Le Brno 2012

by Super User

Velikonoční pozdrav z Brna posílá ze sobotního (7.4.2012) závodu 12 hodin Le Brno Pavel Hurtík, jehož závodní team se zúčastnil boje o sekundy s úplně novým vozem a to konkrétně Porsche 944.

Hufi24 2Auto jsme skládali ještě v pátek navečer a potom rychle na technické přejímky, které jsme stihli na poslední chvíli. Za stmívání hurá zabydlet box. Jelikož bylo auto úplně syrové, tak jsme si na okruh raději přivezli i naši starou závodničku, pro případ, že by něco přestalo fungovat.

Závod byl odstartován v sobotu v osm hodin ráno a ukázalo se, že naše obavy byly liché, protože auto fungovalo naprosto bezvadně. Bohužel jsme ještě neměli namontován catch tank na benzín, takže Hufi24 3nám asi po třech hodinách začal docházet benzín a museli jsme předčasně tankovat. Po natankování jsme zjistili, že v nádrži bylo ještě asi 35 litrů benzínu, který se však v zatáčkách odléval a benzínové pumpy pak jely na sucho. Museli jsme tak předělat naši strategii tankování oproti starému vozu a tudíž jsme nechtěně pomohli soupeřům. Jinak kolem poledne nejrychlejší z naší posádky začal zajíždět stejné časy jako Vonkovo BMW, které má samozřejmě větší výkon a začal boj o 2.místo v divizi, ve kterém byl nakonec úspěšnější Vonka. Nakonec jsme dojeli třetí, bez jediného technického problému, s autem které ještě v pátek nebylo hotové.

Hufi24 4Příští závod se pojede koncem června na Slovensku. Bude to 16-ti hodinovka a tam již vše bude tak, jak má být, takže doufáme, že tu plejádu mnohem silnějších vozů BMW konečně pořádně proženeme.

Pěkné velikonoce přeje Pavel HurtíkHufi24 5

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60