Kniha o Jardovi Juhanovi bude v Engine Gallery znovu na prodej.

by Super User

Podařilo se nám prosadit v nakladatelství Grada již 3. vydání knihy o Jaroslavu Juhanovi, a tato bude na prodej při Velikonočním srazu Porsche, v Engine Classic Cars Gallery, kterou najdete v obchodním centru Premium Outlet Prague Airport, Ke Kopanině 421, Tuchoměřice. Pokud knihu ještě nemáte, tak neváhejte a 16.4.2022 přijeďte.

Jaroslav Juhan – Život bez brzd,  Muž, který přivedl Porsche na Carreru.

Tak zní název nové knihy, která právě v těchto dnech vyšla a popisuje jedinečný život úspěšného automobilového závodníka na vozech Porsche, Jaroslava Juhana.

Autor: známý motoristický novinář, Jan Králík

Kniha formátu 16 x 24 cm má 160 stran.  3. vydáníJaroslav Juhan (1921) patří k nejúspěšnějším československým automobilovým závodníkům v celé historii našeho motoristického sportu, stal se světoběžníkem a mimořádnou osobností v automobilovém oboru. Své jméno spojil mimo jiné se značkou Porsche a Lotus, jeho blízkými přáteli byli pětinásobný mistr světa F 1 Juan Manuel Fangio, Louis Chiron a řada dalších významných osobností. Byl to Juhan, kdo v roce 1953 přivedl značku Porsche na tehdy nejdelší a nejtěžší automobilový závod - Carreru Panamericanu. Také jeho zásluhou zdobí nejostřejší sportovní vozy značky název tohoto pekelného závodu. Ve svém vyprávění vzpomíná také na svého bratra Františka Juhana (1914-1992), našeho nejvýznamnějšího předválečného motocyklového závodníka. Oba se po komunistickém puči rozhodli nezávisle na sobě opustit republiku. Také proto se ani o jednom z nich neobjevila čtyřicet let až do roku 1989 prakticky žádná zmínka. Knížka se to snaží alespoň trochu napravit.

Vydala: GRADA Praha - 2011. 2. vydání (Engine) 2021, 3.vydání (Engine) 2022.

 

autoprofi banner 468x60