Kopie Porsche v Čechách?

by Super User

Při postupném monitoringu automobilů Porsche v České republice zjišťuji, že stále větší oblibě se těši repliky, nebo přesněji kopie automobilu Porsche 356 Speedster, Porsche 550 Spyder a Porsche 781 RSK, které jsou z velké části stavěny na bázi vozu VW Brouk.

Kopie Porsche 356 Speedster od sedmdesátých let až do současnosti, vyráběly a stále vyrábí různé malé firmy i někteří šikovní "kutilové" po celém světě. Proč kopie? Oficiálně označenou repliku vyrobila přímo automobilka, která v minulosti vyrobila originál. Pokud se výroby zhostil kdokoli jiný než mateřská automobilka, tak to dle pojmenování FIVA (Fédération International des Véhicules Anciens) není replika, ale kopie.

Speedster 1Oficiální Porsche Cluby, registrované ve Stuttgartu, tyto automobily neuznávají a v žádném případě majitele těchto vozů do svých řad nepřijímají.

Oproti tomu náš Porsche Classic Club ČR se členství majitelů těchto kopií v žádném případě nebrání a je vždy velmi potěšen, když se majitel takového vozu do našich řad přihlásí. Uznáváme, že si koupil, nebo i sám doma v garáži postavil automobil svých snů, který mu dělá radost a i když to není originální Porsche, tak jej z našich řad nevyženeme. Vždyť základ jeho vozu (VW Brouk) je tou základní konstrukcí Ferdinanda Porsche, která před více jak 75 lety dala základ i prvním originálním vozům Porsche.

Vzhledem k tomu, že těchto kopií vozů Porsche 356 Speedster u nás stále přibývá, zakládáme pro ně samostatnou klubovou sekci "Kopie Porsche".

 

DSC0407
DSC0095
IMG0220
DSC0563
DSC0463
IMG9557

Mezy zajímavé kopie patří i modely Porsche 550 Spyder a Porsche 781 RSR, které se v České republice stále více objevují.

P9048502
1500-cerne
DSC0038
01
DSC0282

 Pokud také máte doma kopii Porsche, tak se nám ozvěte a bez obav přijeďte na naše klubová Porsche setkání. Určitě vás nevyženeme.

 

autoprofi banner 468x60