2015 ** Spanilá jízda vozů Porsche 911 Prahou

Společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce sportovních a luxusních vozů Porsche do České republiky, pozvala v sobotu 18. dubna 2015 majitele všech sedmi generací legendárních vozů Porsche 911 na setkání a spanilou jízdu Prahou. Akce se konala jako součást unikátní výstavy automobilů „V zajetí Porsche".

Arkady 02Setkání bylo zahájeno ve 12 hodin před hlavním vchodem do pražského obchodního domu Arkády Pankrác Praha. Pořadatelé plánovali, že se sjede až stovka sportovních automobilů Porsche. Tento počet vozidel se bohužel splnit nepodařilo a na zrovna né moc propagovanou akci přijelo okolo sedmdesáti automobilů. I tak to byla velmi zajímavé směsice modelů Porsche 911, od několika základních stařičkých "efek" až po poslední "991", které představil pořadatel akce, Porsche Inter Auto CZ.

Arkady 03Bylo to současně i první letošní setkání majitelů vozů Porsche a tak mnozí známí i vzájemně si doposud neznámí majitelé, si mezi vozy vyměňovali názory a zkušennosti s provozem i údržbou jednotlivých vozidel a spřádali plány na další společné akce během celého roku 2015. Setkání také přilákalo velký počet diváků, kteří všechny vystavené vozy po zásluze obdivovali a vzájemně porovnávali. V 15.00 hodin byla odstartována spanilá jízda Prahou. Trasa zavedla účastníky až na Václavském náměstí a odtud zase zpět k obchodnímu centru Arkády na pražském Pankráci. Očekáváný návrat všech zúčastněných vozů byl plánován na 16.00 hodinu. Běhen spanilé jízdy Prahou se ale mnozí účastníci již vydali k domovu a tak zpět před Arkády dorazila jen slabá polovina těch, kteří před hodinou odstartovaly.

Arkady 04Arkady 05Arkady 06Arkady 07Arkady 08

Arkady 10Potěšitelné pro mne bylo, že ačkoli jsem zde nezaregistroval valnou účast mnoha mě známých majitelů Porsche 911 z Prahy a okolí, přesto zde měl své zastoupení několika vozy i náš Porsche Classic Club ČR, kdy Arkady 11jeho členové nelitovali času i peněz a přijeli ne jenom z liberecka, ale i od Hradce Králové nebo Pardubic. Věřím, že rozhodně nelitovali.

Spanilá jízda Prahou měla ale především upozornít pražany na unikátní výstavu „V zajetí Porsche", která se koná ve dnech 9. - 29. dubna v obchodním a společenském centru Arkády na pražském Pankráci. Návštěvník zde přímo ve vestibulu obchodního domu může vidět několik netradičně pojatých expozicí historických i aktuálních modelů vozů Porsche, mezi nimiž nechybí takové perly jako Porsche 356 Speedster nebo Porsche Carrera GT.

Arkady 12Arkady 13Arkady 14Arkady 15Arkady 16Arkady 17Arkady 18

autoprofi banner 468x60