2014 ** PORSCHE ve Zlíně byly již posedmé.

V sobotu 3. května 2014 se ve Zlíně uskutečnil již posedmé sraz majitelů klasických sportovních vozů Porsche. Přijelo téměř padesát vozů Porsche různých modelů i roků výroby.

Zlin 02Akci již se železnou pravidelností, vždy první víkend v květnu připravuje místní fanda a sběratel vozů Porsche, Michal Hnilička se svou rodinou. Každoročně začíná setkání dopolední výstavou na zlínském náměstí a po obědě pokračuje propagační jízdou nekonečné kolony vozů Porsche okolím, se zajímavými zastávkami u různých pamětihodností, turistických zajímavostí, či místních kuriozit.

Zlin 03Letos byla akce v ohrožení, neboť sobotní počasí připomínalo spíše sychravý podzim, než počátek květnového jara. Na mnoha místech České republiky pršelo a teploměr se jen velmi těžko šplhal nad nulu. Pořadatelé se děsili, že účast bude oproti minulým letům výrazně menší, ale opak byl pravdou. Nakonec se na zlínské náměstí sjelo 47 automobilů Porsche, z mnoha koutů republiky a dokonce i ze Slovenska. A připravený program byl opět velmi zajímavý.

Zlin 04Zlin 05Zlin 06Zlin 07Zlin 08

Zlin 09Nejprve dlouhá kolona vozů Porsche objela město Zlín velkým obloukem přes okolní vísky, a všude kudy projížděla, budila veliký zájem náhodně přihlížejících diváků. Asi po třiceti kilometrech jízdy vyšplhala kolona na kopec nedaleko Valašských Klobouk, kde se nachází válečný památník Ploština. Tam proběhla kulturní přestávka s návštěvou místního muzea a památníku. Zde se nám také předvedly další tři automobily Porsche svou rychlostí a ovladatelností. Nebyly to však skutečné vozy, ale velmi věrné  RC modely.

 Zlin 10Zlin 11Zlin 12Zlin 13Zlin 14

Zlin 15Po prohlídce památníku Ploština se celá kolona automobilů Porsche opět vydala na další cestu, která tentokrát směřovala do Vizovic, kde nám pořadatelé Zlin 16setkání přislíbili exkurzi do společnosti Rudolf Jelínek. Snad jen zarputilý abstinent by si takovou exkurzi nechal ujít. Vždyť sliny se nám na místní slivovičku sbíhaly již od rána. Tam také za námi konečně dorazil i pan Baše s nejstarším vozem setkání, krásným Porsche 356 s karoserií Karmann. Po důkladné a velmi pečlivé exkurzi, kdy jsme zjistili, že se zde nevyrábí jenom slavná moravská slivovce, ale i velmi dobrá Wisky, bylo pro některé účastníky Zlínské setkání uknčeno, a oni se vydali k domovům. Samozřejmě, že jsme se jako slušní řidiči při exkurzi vyvarovali nabízené ochutnávky a raději vydrželi do podvečera, kdy jsme se po ubytování sešli ve zlínském Vinném sklípku U Tomáše, kde nás čekalo nejen bohaté pohoštění, ale i dostatek nezbytných a po celý den očekávaných tekutin. Společná zábava probíhala až do časných ranních hodin.

 Zlin 17Zlin 18Zlin 20Zlin 19Zlin 21

Zlin 22Zlin 23Zlin 24Zlin 25Zlin 26

Zlin 27Zlin 31Zlin 30Zlin 28Zlin 29

V neděli se i ti poslední účastníci vydali k domovu a tím pro letošek skončíl, již 7. Zlínský Porsche sraz. Tak zase za rok ve Zlíně. Bylo so super !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

autoprofi banner 468x60