2014 ** Hradecký sraz Porsche je za námi.

Pouhých 14 dní po Zlínském srazu (17. května) nás hradečtí členové klubu pozvali na tradiční Porsche sraz v Hradeckém kraji.

HK 02Tentokrát se přípravy setkání ujal hradecký Jarda Bernard, zvaný Bernie, i se svou ženou Martou a připravili pro nás opravdu pěkný víkend, který nám nepokazilo ani velmi špatné studené a deštivé počasí.

Místo setkání bylo tentokrát v Trutnově na malebném Krakonošově náměstí. Přijíždějící vozy Porsche se začaly rovnat před starobylou radnicí s drakem zavěšeným z věže a celkovou pohodu nám trochu kalila jen politická agitka Strany zelených, která s námi náměstí sdílela. Nás samozřejmě těšilo, že zájem náhodných diváků a procházejících občanů směřoval především na naše vozy Porsche a "zelení sousedi" na náměstí své letáky přihlížejícím jen velmi těžko vnucovali. Téměř každý si raději odnesl na čtení náš Porsche Journal, než zelené sliby na letácích.
HK 03HK 4HK 05HK 06HK 07

HK 10Nakonec se na náměstí sjelo pětadvacet vozů a bylo to vskutku to pravé klubové jádro, dá se říci z celé republiky. Vedle účastníků z blízkého okolí na sraz přijeli z například z Plzně Bradovi, ze Zlína Hniličkovi a byly zde vozy i z Brna, Ostravy, Prahy a Liberce. Nechyběli zde ani Sýkorovi z Českého Krumlova, mimochodem pořadatelé dalšího letošního klubového Porsche srazu ve dnech 6.- 8.6.2014.

HK 09HK 08Bohužel, po obědě v přilehlých restauracích, se silně rozpršelo a již nepřestalo až do večera. Start do odpolední projížďky proto probíhal jako na starém Le Mans, kdy se posádky z úkrytu městského podloubí na povel rozběhli ve vydatném dešti ke svým vozům, kam naskákali tak rychle, jako by to dlouho trénovali. Celá dlouhá kolona automobilů Porsche potom z Trutnova odjížděla s puštěnými stěrači směr Žacléř. Našim dalším cílem bylo totiž polské městečko Kowary, kde je instalována expozice zajímavých miniatur mnoha polských kulturních památek. (www.pork-miniatur.com ).

HK 11HK 12HK 13HK 14HK 18HK 19

HK 17Ačkoli bylo skutečně velmi nevlídné počasí, neodolali jsme a celou expozici si i s průvodkyní, která nám pouštěla česky mluvený text, opravdu důkladně prohlédli. Byli jsme až překvapeni, kolik krásných zámků a jiných zajímavých staveb se v Polsku nachází a mnohé to inspirovalo k další návštěvě této sousední země. Mirek Sýkora se tam jako náhodný flašinetář snažil vyžebrat pár zlatek na následující Porsche sraz, ale moc neuspěl. Jako akce neznalý nepochopil, že buřinku nemá mít posazenou ledabyle na hlavě, ale správně otečenou v žebrající ruce. Holt nám opět hrozí, že v Krumlově náležitě zkasíruje nás, kteří na jeho sraz přijedeme. Provoz Porsche je tak drahý ...

HK 20Při návratu zpět do Čech jsme v husté mlze, kdy jsme jen těžko hledaly auto jedoucí před námi, vystoupali až nadmořské výšky 1041 m.n.m. (o 30 metrů výše než je liberecký Ještěd) a hranice přejeli v lyžařském středisku Malá Úpa. V nevlídném počasí jsme tam byli snad jediní turisté a tak jsme se tam zastavili na odpolední kávu, zákusek, nebo něco dobrého na zub. Okolo čtvrté hodiny se již někteří z účastníků začali trousit k domovu a ti nejstatečnější vyrazili na další cestu do Motelu Charlie, kde čekalo ubytování, dobrá večeře a samozřejmě "Bernieho narozeniny". Kdo neví, co jsou Bernieho narozeniny, měl by na našich klubových srazech setrvávat déle, až do pozdních večerních hodin, aby i tuto klubovou tradici důkladně poznal. Střídáním zimy a tepla se mi tak zapotil foťák, že již byl na zbytek dne nepoužitelný.

hk 21Já jsem se bohužel také musel od zbytku účastníků odpojit, neboť jsme měl domluvenu ještě krátkou zastávku v Náchodě, u automobilového závodníka Karla Macka, který si doma v garáži postavil velmi pěkné zádní Porsche 997 GT3 na soutěže, a od loňského roku se s nímž účastní německého šampionátu. Bohužel, pro české soutěže homologaci nezískal a tak jej u nás můžete vidět jen na různých prezentačních akcích, či jako předjezdce některé české rally. Pokud se vůz nedočká při nejbližší soutěži nějaké nečekané újmy, měl by být vystaven na našem klubovém stánku při Motoristické slavnosti LEGENDY ve dnech 14.-15.6.2014 v Praze - Bohnicích. Více o něm najdete na stránkách jeho Motor Teamu Macek.

 

 

autoprofi banner 468x60