2012 * * Další super Porsche sraz v Krumlově.

V sobotu 16. června se uskutečnil již III.ročník Setkání automobilů Porsche v Českém Krumlové, které pořádali mistní členové našeho klubu, manželé Sýkorovi (Porsche Boxter).

ck2012-02Již v pátečním odpoledni začali před českokrumlovský Hotel Vltava přijíždět první vozy Porsche. Mezi prvními zde zaburácela červená 911 s francouzskou značkou, kterou na sraz přijel od Sant Tropes můj přítel Ivan Benčík. Nelitoval cesty dlouhé téměř dva tisíce kilometrů, aby se seznámil s dalšími členy našeho klubu a navázal s námi nyní již trvalé přátelství. V pátek v podvečer se dalo již okolo hotelu napočítat okolo 10 různých vozůů Porsche. Večer jsme strávili ve velmi zajímavé a útulné hospodě U Báby, která je umístěna pravděpodobně v nejstarším domku v celém Českém Krumlově (mimo zámku). Do nízkých futer narazil čelem téměř každý přicházející, i když měřil na výšku jen 170 cm. Výborný tatarák a lahodné pivo však dalo každému zapomenout na tvořící se bouli na čele.

ck2012-03ck2012-04ck2012-05ck2012-06ck2012-07

ck2012-08V sobotu ráno, se za krásného slunného dne, velké parkoviště před Hotelem Vltava začalo velmi rychle zaplňovat. Přijížděly další a další vozy Porsche, až jich pořadatelé zaregistrovali 38, což ani oni sami nečekali a museli urychleně přiobědnat volné vjezdy pro jednotlivá vozidla na krumlovská náměstí. Diváci i účastníci zde měli možnost si prohlédnout a vzájemně porovnat hned dvě kopie vozu Porsche 55 Spyder, dva vozy Porsche v provedení kabriolet i coupé Karmann a samozřejmě mnoho různých 911, devětsetdvacetčtyřky, 944 ale i již zmiňovaný Boxter nebo Cayman. Nechybělo samozřejmě ani mé VW-Porsche 914, i když má účast původně pro nevalný zdravotní stav mé osoby, spolujezdkyně i vozu samotného, hrozil neúčastí. Nakonec se ale všichni na sraz tak těšili, že jsme choroby překonali. 

ck2012-09V 11 hodin se celý dlouhý barevný had automobilů Porsche vydal na plánovaný sobotní výlet. Ačkoli každý účastník obdržel při registraci nezbytné pokyny a plán trasy, jely nakonec všechny vozy společně, co budilo samozřejmě zaslouženou pozornost všech náhodně přihlížejících. Nutno dodat, že většina českých řidičů již pomalu dozrává evropské kultůře a tak bylo potěšitelné, že i na křižovatkách s předností v jízdě nechaly celou kolonu povětšinou projet společně. První kilometry sobotního výletu nás dovedly do Kaplice, kde byl naplánovaný oběd. Zde již nás také očekávala druhá 914, která nestihla registraci v Krumlově.

ck2012-11ck2012-12ck2012-14ck2012-13ck2012-15

ck2012-10Po cca dvouhodinové pauze, kdy jsme se výborně najedli a prodiskutovali různá témata okolo našich vozů, jsme pokračovali dále na Dolní Dvořiště a do Rakouska. Jízda po velmi dobře udržovaných rakouských silnicích s minimálním sobotním provozem, byl velmi příjemný zážitek. Náhodní diváci nám v pečlivě udržovaných vesničkách s úsměvem na rtech mávali a určitě se podivovali, "kde se v tom sousedním chudém Česku bere tolik krásných automobilů ck2012-16Porsche". Po průjezdu rakouským pohraničím jsme se vrátili do Čech a zamířili klikatou lesní cestou na Vítkův Hrádek, který je najvýše položeným hradem v České republice a dlouhých čtyřicet let se k němu díky uzavřenému hraničnímu pásmu nesmělo. Je z něj krásný výhled nenejn na vodní nárž Lipno, ale i na vzdálené rakouské Alpy. Ti, kterým se nechtělo šplhat do prudkého kopce na hrad, nebo tam již byli před čtyřmi lety, vzyli za vděk pohostinstvím restaurace schwarzenmberského zámečku Svatý Tomáš, který se v posledních letech přerodil na velmi luxusní hotel.

ck2012-18S blížícím se večerem se celá dlouhá kolona vozů Porsche vydala ze šumavských lesů okolo Lipna zpět do civilizace a to přímo na hlavní náměstí Českého Krumlova, kde nás čekala ještě krátká výstava vozů. S obdivuhodnou precizností nám zde Městská policie vyhradila místo pro původně plánovaných asi 20 vozů. Když však příjezd našich porscháků na náměstí ck2012-19stále nebral konce a jejich počet byl nakonec téměř dvojnásobný, odstaranili policisté operativně z náměstí i své vlastní služební vozy, jen abychom mohli stát pohromadě k potěšení svému i náhodných diváků. Pan Baše se svou třipětšestkou si to nesmírně užíval, neboť mohl bez jakéhokoli postihu parkovat přímo pod cedulí, vyhrazující místo Policii. Jeho vůz nakonec nechtěl toto místo vůbec opustit a musel být proto z náměstí násilně odtažen asistenčním vozem VW Tuareg. Samozřejmě, že na náměstí okolo našich vozů nejvíce cvakaly fotoaporáty japonských turistů, kterých se tam seběhlo najednou tolik, jak by snad v této koloně měl do Krumlova přijet sám jejich císaž Akihito.

ck2012-20ck2012-21ck2012-22ck2012-23ck2012-24

ck2012-25Nakonec jsme si odvezli své vozy do bezpečí na parkoviště před Hotel Vltava a na náměstí se vrátili pěšky. V místních katakombách hospody Maštal nás totiž čekala nejen výborná věčeře, ale také konečné vyhodnocení celého dne.  To se protáhlo až do půlnoční uzavírací hodiny tohoto podniku, což někteří jedinci nesli těžce a tak zavítali ještě na "exkurzi" do námi vybásněné Hospody u Báby. Díky tomu někteří odjížděli z Krumlova domů až okolo poledne, kdy již měli ck2012-256ngneutrální dech.

Celkově byla tato akce velice vydařená, měla až nečekaně bohatou účast, žádnou nehodu a díky krásnému letnímu počasí, které poradatelé Mirek a Jiřina Sýkorovi pečlivě vymodlili, jsme prožili velmi příjemný víkend v kruhu stejně naladěných přátel. Mirku a Jířo děkujeme a zase za dva roky u vás za pecí.

.

autoprofi banner 468x60