2012 * * Porsche sraz Hradec Králové byl super.

V polovině května je již tradičně pořádáno klubové setkání Porsche ve Východočeském regionu. Po loňské akci na Pardubicku bylo letošní setkání uspořádáno pro změnu ve dnech 19. a 20. 5. 2012 na Královéhradecku.

Hradec 02Pro sobotní setkání bylo vybráno klidné a prostorné Velké náměstí v Hradci Králové, kam se během dopoledne sjelo a také zaregistrovalo 38 vozů Porsche. Samozřejmě, že převažovaly 911, kterým sekundovaly 944 a 924. Nechyběly ale ani dvě 914, jedna 928 a dokonce i  Boxster, i když tentokrát Sýkorovi z Českého Krumlova pro nemoc vynechali. Na chvíli se dokonce objevily i dva vozy Porsche Panamera, ale jejich majitelé po shlédnutí vyrovnaných, povětšinou starších vozů Porsche usoudili, že tato akce pro ně není to pravé, kde by si mohli masírovat své ego a po krátké chvíli se bez registrace ze srazu vytratili pravděpodobně na golf nebo jinou okázalou zábavu nabubřelých snobů. Akci navštívil na skok i jeden majitel dvou Porsche (924 a 928), který si přijel pouze pro kontakty, které by mu pomohly s jeho amatérskými opravami. No, snad uspěl.

Hradec 03Hradec 04Hradec 05Hradec 06Hradec 07

Hradec 08Nálada všech skalních i nově příchozích účastníků byla i díky krásnému slunnému počasí výborná. Podpořil to i dobrý oběd, kdy účastníci otestovali nezávisle několik hospod na náměstí. Ve 13 hodin se vydala celé dlouhá kolona vozů Porsche na zajímavý odpolední výlet. První kilometry zavedli účastníky setkání na krásný východočeský zámek Kuks, proslavený zejména sochami Matiáše Brauna, ale i historickou lékárnou a celkově krásným i když za posledních několik desetiletí dosti zanedbaným zámeckým areálem.

Hradec 10Hradec 11Hradec 12Hradec 13Hradec 14

Hradec 15Pro technicky zaměřené fandy bylo v podzámčí otevřeno postupně vznikající nové motoristické muzeum rodiny Erlebachů, kteří všechny přivítali jak zajímavým vyprávěním, tak i v sobotním horku vítaným chladným občerstvením. Velmi poutavé bylo především vyprávění Dušana Erlebacha, který přítomným velmi podrobně představil jediněčný půllytrový motocykl Járy Cymrmana, který si zde autor před lety uložil "na horší časy", až pokud by z bájné české hory nevyjeli Blaničtí rytíři a Jára by musel spasit Českou zemi sám. Bohužel fotografii jeho motocyklu vám neukážeme, neboť by ji okamžitě okopírovali malí žlutý mužíčkové a použili ji k vyzbrojení své Terakotovy armády. Pokud vás to zajímá, musíte se přijet do Kuksu podívat. Už jenom ten Cymrmanův půllytr stojí za to. A co ty další zajímavé véhykly a jejich přísušenství. Prostě krása.

Hradec 16Hradec 17Hradec 18Hradec 19Hradec 20Hradec 21

Hradec 22Po prohlídce zámku i muzea jsme vyrazili opět v dlouhé koloně za dalším odpoledním překvapením. Původně to měla být Královédvorská přehrada "Les Království", ale páni z Povodí Labe se s pořadateli akce nějak nepohodli a tak jsme tuto krásnou technickou památku nakonec museli objet obloukem a v utajení. Na žadu proto přišla náhradní varianta a tou byla rozhledna Zvíčina. Krásný a daleký rozhled do širého okolí vykompenzoval i zoufale rozbytou příjezdovou cestu, kde tvrdé podvozky našich Porsche žalostně úpěly. Škoda, že krásnou idilku turistické vyhlídky zde ruší nevkusné stožáry s televizními a mobilními převaděči. Po dalekých rozhledech a s umaštěnými prsty od opékaných buřtů jsme pokračovali dál, tentokrát již do cíle dnešní výletu, kterým byl Pension Charlí. Sám majitel penzionu vlastní také jedno Porsche a tak přijetí bylo opravdu vřelé a personám byl oháknut ve značkových "uniformách" (trika s logem Porsche).

Hradec 25Hradec 26Hradec 27Hradec 28Hradec 29

Hradec 30Po výborné večeři ocenili pořadatelé nejhezčí a nejstarší (auta a řidiče) pěknými poháry a všichni ostatní obdrželi alespoň malou upomínkovou drobnost. Nálada byla skvělá a nedali jsme si zkazit ani prohrou našich hokejistů se Slováky. Ti méně zkušení se začali nenápadně vytrácet těsně před půlnocí ...

NEDĚLE 20.5.201
Ranní kocovinu (ze špatného hokeje) museli někteří rozhánět koupelí ve studené vodě zdejšího bazénu. Jiným, méně sportovně založeným, postačila tableta aspirinu nebo jen hluboké nádechy čerstvého ranního povětří. Nakonec jsme se ale všichni sešli u vynikající snídaně a jen jsme litovali, že musíme příjemné pohostinství Penzionu Charlí opustit, neboť nás čekal další výlet.

Hradec 31Hradec 32Hradec 33Hradec 34Hradec 35

Hradec 36Po snídani jsme opět vyrazili na cestu a to do nedaleké obce Železnice, kde nás na svém historickém mlýnu uvítal "pan otec" a dopřál nám dokonalou prohlídku doplněnou jeho poutavým vyprávěním. Až pojedeme příště okolo, určitě si je rádi poslechneme znovu. Zde se k nám také připojili ještě dva další opozdilci, kteří pro pracovní povinnosti v sobotu nemohli.Hradec 37 Ačkoli již byla naše kolona značně prořídlá, všude kudy jsme jeli, budili jsme veliký zájem. Stejně tak tomu bylo i na vrchu Kozákov, kde jsme zaparkovali na oběd a kde se také toto víkendové setkání dočkalo svého závěru.

Celkem bylo registrováno 40 vozů Porsche. Vynikající program po oba dva dny a k tomu perfektní parta všech účastníků. Prostě super sraz, jaký má být !!! Díky všem, kteří se na organizaci podíleli.

autoprofi banner 468x60