Prvomájový Vratislavický Autofestival

Vratislavické Automuzeum pořádá již několik let, vždy na státní svátek 1. května, setkání historických automobilů a motocyklů, jako slavnostní otevření nové motoristické sezóny. Také letos se setkání veteránů uskutečnilo přímo ve vratislavickém pivovaru Konrad, kde má toto muzeum již více jak pět let své sídlo. Během dopoledne se do pivovaru sjela více jak stovka automobilových a motocyklových veteránů z různých klubů libereckého regionu a tak nemohl chybět ani Porsche Classic Club ČR.

Ten přilákal několik svých členů k účasti především proto, že zde probíhalo pravidelné prodlužování veteránských testací na následující rok. Vozy s veteránskými značkami, ale i automobily požadující snížené povinné ručení na běžných SPZ musí tyto testace pravidelně každý rok absolvovat. Přijelo ale i několik dalších příznivců a členů našeho klubu, takže nakonec zde byla značka Porsche hned po škodovkách nejvíce se opakující.

Program celé akce byl následující: dopoledne se vozy sjížděly a probíhaly testace a vzájemné představování. Současně do pivovaru přijížděly historické autobusy, ve kterých se bylo možné svézt po Liberci. Odpoledne se uskutečnila spanilá jízda v koloně cca 50 vozidel, která se přesunula z pivovaru do tramvajové vozovny libereckého DpmL, kde probíhal den otevřených dveří. Zde se výstava veteránů opět těšila nesmírnému zájmu a majitelé veteránů měli možnost povozit se pro změnu historickou tramvají.

Závěr celého dne byl uskutečněn na náměstí před libereckou radnicí, odkud se již všichni účastníci v odpoledních hodinách rozjeli ke svým domovům. Počasí během celého dne přálo, účast byla nad očekávání bohatá a tak za rok  na státní svátek 1. května, se určitě opět historické stroje sjedou na dalším ročníku stále oblíběnějšího Vratislavického Autofestivalu.

 

 

autoprofi banner 468x60