2009 - Náš klub vystavoval v létě v Praze závodní vozy

Jubilejního 10. ročníku výstavy historických vozidel Retro Prague 2009, pořádané ve dnech 16.-19.7.2009 ve Veletržním paláci holešovického výstaviště v Praze se svým stánkem zúčastnil i Porsche Classic Club ČR. Svou výstavní expozici jsme nazvali "Češi za volanty závodních vozů Porsche"

Veřejnosti jsem zde představili vedle 4 zajímavých automobilů Porsche i několik českých jezdců. Mezi směsicí Jaguárů, Rollsů a dalších zajímavých automobilů to byla velmi důstojná prezentace.


stangl-porsche-club-02.jpg_mBarevně pestrý stánek se třemi závodními automobily Porsche 911 šedesátých let, které v minulosti získaly v rukou českých jezdců nejeden zlatý pohár v soutěžích historických vozidel, lákal ke shlédnutí mnoho návštěvníků této mimořádné letní automobilové výstavy a dělal tak našemu klubu docela velkou reklamu.


stangl-porsche-club-03.jpg_mV celém výstavním pavilonu přímo zářila žlutá "911", se kterou ještě nedávno závodil naá legendární soutěžák - Jan Trajbold. Bohužel nečekáná smrt před jednou ze soutěží historických vozidel v rallye zastavila jeho mimořádný návrat stangl-porsche-club-04.jpg_mke slávě. Přesto Jan Trajbold získal s Porsche 911 tři tituly Mistra Evropy v rallye historických vozidel a nesmazatelně se zapsal do naší české historie značky Porsche. Automobil nám s velikou laskavostí z expozice Muzea sportovních automobilů v Lánech na výstavu zapůjčil jeho syn, Richard Trajbold.


stangl-porsche-club-05.jpg_mDalší krásné, tentokrát červené Porsche 911 nám na stánek přivezl Arnošt Neubeuer. Mnozí příznivci motoristického sportu si jistě vzpomenou, že tento jezdec byl před lety vynikající v automobilových soutěžích. Nyní začal Arnošt závodit s Porsche 911 z roku 1965 v závodech Mistrovství Evropy do vrchu historických automobilů. A rozhodně v těchto závodech není nachvostě. V minulosti přivezl z mnoha evropských kopců nejeden zlatý pohár a dokonce i titul Mistra Evropy.


stangl-porsche-club-06.jpg_mTřetím závodním automobilem na našem stánku bylo zelené Porsche 911 z roku 1967. Pro soutěže historických automobilů si jej postavil Jiří Fajtl z Písku. V roce 2001 vybojoval v českém mistráku několik velmi dobrých umístění jako například absolutní vítězství v Rallye Vlašim, Rallye Pačejov, Rallye Česká Lípa, Kramolín a Brno. Bohužel i jeho motoristický rozlet uzavřela v roce 2002 nečekaná smrt. Dnes tento vůz opatruje jeho manželka a dcera a bčas s ním vyjedou alespoň na krátkou projížďku.


stangl-porsche-club-10.jpg_m.jpg_mÚplným vrcholem celého našeho klubového působění na Retro Prague 2009 byla osobní účast legendárního závodníka s automobily Porsche - Jaroslava Juhana. Tento neskutečně vitální, téměř devadesátiletý stále nadšený příznivec našeho klubu, nelitoval peněz a přijel navštívit náš stánek až ze Ženevy, kde dens žije. Pro jeho vzpomínky nám na stánek přivezl náš kolega "Bernie911" dokonalou repliku vozu Porsche 550 Spyder. Právě takový závodní vautomobil v padesátých letech Jaroslav Juhan brilantně vodil po světových závodních tratích, jako byla například jihoamerická Carrera Panamericana nebo naopak nejslavnější evropský závod 24hodin Le Mans.

stangl-porsche-club-07.jpg_mstangl-porsche-club-08.jpg_mstangl-porsche-club-09.jpg_m


stangl-porsche-club-11.jpg_mCelková prezentace našeho Porsche Classic Clubu ČR  na výstavě historických vozidel v Praze se setkala s velikou odezvou návštěvníků a proto náš klub s účastí na podobných výstavách počítá i v budoucnu. Velký dík patří všem majitelům vystavených automobilů, že nelitovali vynaložených nákladů i času a své vozy nám poskytli.

 

 


autoprofi banner 468x60