KARMANN MEETING na Volkswagen Festu i pro Porsche

by Milan Bumba
Zobrazeno: 158

Porsche Classic Club ČR zve majitele automobilů VW a Porsche, vyrobených v karosárně KARMANN k účasti na letošním Volkswagen Festivalu, kde bude mít náš klub stánek.

Německá karosárna KARMANN se v minulosti proslavila především výrobou kabrioletů pro různé evropské automobilky, jako Adler, BMW, Ford, Opel, Mercedes Benz, VW a další.

Svou největší slávu získala ale karosárna KARMANN nejen výrobou otevřených vozů VW Brouků, ale především vlastními modely sportovních automobilů VW Karmann Ghia.

V padesátých a šedesátých letech, když se výrazně rozběhl prodej sportovních automobilů Porsche, nestíhala stuttgartská automobilka uspokojit tak vysoký zájem vlastní výrobou karoserií a tak část své produkce převedla do karosárny Router a Karmann. V Osnabrücku u karosárny Karmann se vyráběly jak modely Porsche 356, tak především karoserie pro modely Porsche 912, ale i 911. Současně s těmito modely a VW Karmann Ghia se v sedmdesátých letech u Karmanna vyráběly i vozy VW-Porsche 914.

Porsche Classic Club ČR zve majitele vozů VW a Porsche vyrobených v karosárně KARMANN ke společnému setkání, pořádané právě při 4. ročníku velkého Volkswagen Festivalu 2019, který se uskuteční ve dnech 23.-25.8.2019 na letišti Hosín u Českých Budějovic.

Samozřejmě, že k účasti jsou zváni i majitelé dalších sportovních modelů Porsche, již vyráběných ve Stuttgartu. Nebojte se, že by jste byli vyhnáni. Vždyť značka Porsche patří neodmyslitelně do koncernu VW. Navíc úzká spolupráce karosárny KARMANN a značky Porsche i nadále pokračuje. V současnosti se u Karmanna vyrábí model Porsche 718 Boxster, takže sportovní modely Porsche budou na VW Festu vítány.

Veškeré informace o Volkswagen Festivalu 2019 najdete na: www.volkswagenfest.cz

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60