2010 * * Mini sraz pod Kuňkou

by Super User
Zobrazeno: 7195

V neděli 3. září se sjela pod Kunětickou Horou malá skupinka osmi majitelů vozů Porsche převážně z Pardubického a Hradeckého kraje, aby se společně poradili o tam, jaký zajímavý program připravit účastníkům velkého jarního regionálního setkání, které plánují na 21. a 22. května 2011.


porsche-nedeliste-05Již letos v květnu tato skupina členů Porsche Classic Clubu ČR připravila velmi pěkné setkání v Nedělišti, kam přijelo na čtyřicet Porschů. Tito účastníci pak následně podnikli velmi zajímavý výlet jak na bojiště bitvy u Hradce Králové (1866), tak i na velice roztomilý zámeček Hrádek u Nechanic. Více o této akci najdete na: Neděliště 2010.


Kunka-2010-03Tentokrát si místo Hradeckého kraje vybrali kraj sousední, Pardubický. Setkání pro pozvané spolupořadatele akce bylo v 10 hodin na dolním parkovišti pod hradem Kunětická Hora. Zde je dostatek prostoru na parkování i stovky automobilů, což velmi často využívají i pořadatelé různých jiných klubových setkání nebo jízd veteránů.

Kunka-2010-04Pak již následoval se svolením místního kastelána zkušební výjezd na hrad Kunětická Hora, kde jsme se následně přesvědčili, že zdejší nádvoří je skutečně velmi malé a počet osmi automobilů je zde opravdu tou krajní variantou. Proto se pro jarní sraz budou hledat další varianty, které by naše Kunka-2010-05automobily Porsche přiblížili více této zajímavé kulturní památce. Samozřejmě, že nemohla chybět důkladná prohlídka hradu včetně věže a zajímavého výkladu o celé historii tohoto areálu z úst pana kastelána. Po důkladném načerpání vědomostí a zážitků jsme je sjeli probírat do podhradí do místní výborné restaurace.

Kunka-2010-06Po vydatném obědě jsme vyrazili v koloně na další cestu za poznáváním Pardubického kraje. To již na nás čekala velmi zajímavá vodní nádrž Pařížov, ležící nedaleko od Seče. Tato architektonicky velice krásná přehrada oslavila letos již 97 let svého trvání a všechny nás velice uchvátila. Samozřejmě o to víc, když prohlídka byla obohacena i o vstup do útrob tohoto vodního díla, prohlídku elektrárny a další techniky.

Kunka-2010-07Závěr celého velmi příjemného dne byl v obci Klokočov, kde jsme si nejprve dopřáli odpolední kávy se svatebními koláčky s místní restauraci a pak se přesunuli na prohlídku malého ale velmi zajímavého zámečku Klokočov, který jeho majitelé přebudovali na velmi pěkný hotel.

Kunka-2010-08Za velmi pěkně prožitou podzimní neděli musím poděkovat především hlavnímu organizátorovi této akce, Jiřímu Šandovi a všem ostatním majitelům vozů Porsche vzkazuji: již nyní se můžete těšit ve velice zajímavé setkání Porsche v Pardubickém kraji v květnu 2011.

Více fotografií z této akce umístím co nejdříve do Fotogalerie.

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60