17. Porsche Classic Festival * pátek 3.9.2010

by Super User
Zobrazeno: 7506

17. ročník Ferdinand porsche Classic Festivalu začínal již tradičně v pátek odpoledne v areálu vratislavického pivovaru Konrad. Po patnácté hodině se nádvoří pivovaru začalo pomalu zaplňovat přijíždějícími automobily Porsche různých modelů i rozličných poznávacích značek snad všech krajů České republiky.


PorscheFest-patek-03Majitelé automobilů Porsche se opět po čase setkávali v rodišti zakladatele značky, Ferdinanda Porsche, se svými stejně zapálenými přáteli, vyměňovali si rady s údržbou a provozem vozů, zážitky i zkušenosti z jízd a opravPorschefest-patek-02. Zajímavé bylo, že letos přijelo značné množství příznivců značky v novějších vozech, i když o mnohých je známé, že mají v garáži i mnohem starší modely. Do osmnácté hodiny přijelo téměř padesát vozů Porsche a pořadatelům již bylo jasné, že tentokrát se již asi všechny vozy na malé parkoviště u hotelu Ještěd nevejdou.

PorscheFest-patek-06PorscheFest-patek-07PorscheFest-patek-04PorscheFest-patek-08


PorscheFest-patek-09V osmnáct hodin se dlouhý had vozů Porsche vydal na tradiční spanilou jízdu Vratislavicemi nad Nisou a Libercem. Vzhledem k tomu, že bylo právě 3. září, tak jsme si připomněli již 135. výročí narození Ferdinanda Porsche.

PorscheFest-patek-12První zastávka dlouhého konvoje vozů byla na vratislavickém hřbitově, kde jsme společně položili květiny na hrobku rodiny Porsche, kde odpočívají Ferdinandovi rodiče a někteří ze sourozenců. Bývalo pravidelnou tradicí, že vždy na kulatá výročí PorscheFest-patek-11se tohoto aktu s námi účastnili i nejvyšší zástupci vratislavického magistrátu, ale tentokrát pan starosta z obavy, aby se náhodou nezapletl s nezávislým klubem, nepřišel i když byl osobně písemně pozván ...  I tak se tento tradiční PorscheFest-patek-10akt uskutečnil ve vší úctě k rodině Porsche a i bez politických prominentů na své kvalitě nijak neutrpěl. Drobným problémem bylo jen bezpečné parkování takového počtu vozidel na malém parkovišti a úzké silničce okolo hřbitova. Ale i to všichni dokonale zvládli.

PorscheFest-patek-13PorscheFest-patek-14PorscheFest-patek-15PorscheFest-patek-16


PorscheFest-patek-18Po klikatém průjezdu Vratislavicemi se účastníci ještě zastavili u rodného domu Ferdinanda Porsche, kde má své oficiální sídlo i náš Porsche Classic Club ČR. Díky tomu, že zrovna probíhala tramvajová výluka mezi Vratislavicemi a Libercem, tak bylo možné zaparkovat všechny automobily v bezprostřednPorscheFest-patek-17í blízkosti Porscheho domu, na tramvajových kolejích. Tím jsme se dokonale vyhnuli nepatřičnému blokování běžné silniční dopravy, které hrozilo v minulých letech. Samozřejmě, že se tato zastávka neobešla bez náležitého tradičního fotografování pod pamětní deskou.

PorscheFest-patek-19PorscheFest-patek-20PorscheFest-patek-21


PorscheFest-patek-22Díky tomu, že někteří z účastníků s během spanilé jízdy již vydali na hotel nebo se ztratili, nakonec jsme se na parkoviště u hotelu Ještěd ve výšce 1012 metrů nad mořem všichni vešli. Účastníci si především pochvalovali novou silnicPorscheFest-patek-23i až na vrchol a velmi pěkné bylo i zapadající slunce. Tentokrát vyšlo počasí dokonale a tak pohled z večerního Ještědu byl opravdu uchvacující. Po vydatné večeři na Ještědu jsme se před půlnocí všichni rozjeli dolů do Liberce na ubytování, abychom do rána nabrali nové síly na očekávanou sobotu.

PorscheFest-patek-24PorscheFest-patek-25PorscheFest-patek-26PorscheFest-patek-27

PorscheFest-patek-28

 

Fotografie pořídili:

Michal Bumba

a

Ing. Libor Král

 

© Porsche Classic Club ČR - 2010

 


Sobotní pokračování 17. Porsche Classic Festivalu zase příště.


WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60