Dostali jsme se na titulku týdeníku Sedmička

by Super User
Zobrazeno: 6854

Při letošním setkání automobilů Porsche se potichu šeptem ale i nebojácně nahlas přemílala mezi stovkami účastníků a návštěvníků situace, jakou nášemu klubu nachystalo k 25 výročí jeho činnosti oficiální zastoupení Porsche klubů ve Stuttgartu, podněcované neustálými nepravdivými pomluvami naší činnosti z Čech.


Sedmika-2Výhružky zákazu používání loga a názvu Porsche přicházající nejen ze Stuttgartu pro nejstarší a současně i největší klub majitelů automobilů Porsche v České republice, který dokonce sídlí v rodném domě Ferdinanda Porsche a svou činností dlouhodobě propaguje rodiště zakladatele stejnojmenné značky,  zaujaly natolik zástupce médií, že ta se o celou situaci začala velmi podrobně zajímat aniž by to náš klubSedmika-3 jakkoli sám inicioval. Prvním, kdo o tom otevřeně napsal byl týdeník Mladé Fronty - Sedmička s regionálním zaměřením na města Liberec a Jablonec nad Nisou. Zřejmě podle vlastních zpovědí různých osob vyšel článek, který informuje širokou veřejnost, jak se celá situace v současnosti má.

Sedmika-4Potěšitelné pro celou tuto ve skutečnosti velmi nechutnou záležitost je, že ihned se o toto téma začaly zajímat i další, především bulvární celostátní média a dokonce i televize. Všichni v tom zřejmě očekávají opravdu velkou senzaci, neboť pokud se skutečně velká a bohatá továrna Porsche pokusí násilně zlikvidovat neškodný spolek fanoušků téže značky ve východní Evropě, kteří se jen společně scházejí a uctívají její výrobky, byť se starším rokem výroby, tak to bude skutečně nevídaný mezinárodní ale pro bulvár velmi cenný skandál.

Sedmika-5Porsche Classic Club ČR dobré jméno značky Porsche nikdy vědomě nepoškodil a naopak jej dlouhodobě a nezištně propaguje jak pořádáním pravidelných a největších setkání vozů Porsche v ČR, tak  i neustálou připomínkou, že Ferdinand Porsche se narodil právě u nás, ve Vratislavicích nad Nisou. Pokud by měla být tato volná zájmová klubová činnost násilně zakázána nebo direktivně řízena pouze a výhradně ze Stuttgartu bez možnosti vlastní volby, tak to se vracíme zpět do doby totality a násilného diktování využití volného času jedincům a to se snad v demokratické Evropská unii nemůže znovu opakovat.

Sedmika-7Je velice smutné, pokud se skupina nezávislých fanoušků a milovníků automobilů Porsche dočká po 25 letech své zájmové činnosti takovéto "odměny" ze strany výrobce. Na druhou stranu jim ale můžeme poděkovat, že právě díky této situaci se otevřelo nové velmi zajímavé téma jmenovců Porsche, Porsch a Porš, kterých se letos vratislavického setkání sešlo až nečekaně mnoho a všichni do jednoho akci ocenili jako mimořádně zdařilou, zajímavou a i v budoucnu ji budou určitě podporovat nejen svou bohatou účastí.

Sedmika-6Tímto se klubová základna Porsche Classic Clubu ČR nečekaně, ale při tom  velmi přijemně mnohonásobně navýšila, neboť právě jen nezávislý Porsche klub bez přísných direktiv ze Stuttgartu, může mezi svými členy přivítat majitele různých krásných netovárních replik vozů Porsche a současně i velmi významné příznivce a fandy značky, kteří sice nikdy neměli a mít nebudou automobil Porsche, ale i tak k nim mají vlastní srdeční vztah, který si nosí celý život ve svém příjmení. Toto u oficiálního Stuttgartem registrovaného klubu není dovoleno.

 

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60