2010 * * Porsche sraz Neděliště

by Super User
Zobrazeno: 7545

Pro všechny majitele klasických automobilů Porsche v České republice je potěšitelné, že se postupně do pořádání našich klubových setkání přidávají i další členové Porsche Classic Clubu ČR. Tím vznikají další zajímavé akce po celé republice, které tak umožňují účastnit se i vzdálenějším členům. Tou poslední, která proběhla v sobotu 22.5.2010 byl Porsche sraz Neděliště.


porsche-nedeliste-01-mUspořádali jej pro nás kolegové, majitelé klasických vozů Porsche, žijící v okolí Hradce Králové. Sraz účastníků byl v malé obci Neděliště severně od Hradce. I přes velice nestálé počasí, které během dne napadalo účastníky srazu pravidelně se opakujícími výlevy deště, přijelo neuvěřitelných porsche-nedeliste-04-m30 automobilů Porsche. Nechybělo Porsche 356, doplněné množstvím "911" a samozřejmě i vodou chlazenými klasiky, Porsche 924 a 944. Jako opravdu největší nadšenec a otužilec se projevil Berni, který se svou otevřenou replikou Porsche 550 Spyder několikrát během dne promokl až na kost.

porsche-nedeliste-05-mporsche-nedeliste-06-mporsche-nedeliste-07-m

porsche-nedeliste-08-mporsche-nedeliste-09-mporsche-nedeliste-10-m

porsche-nedeliste-11-mporsche-nedeliste-12-mporsche-nedeliste-13-m

porsche-nedeliste-17-mPo poledni, když již bylo jasné, že další opozdilci nepřijedou (má 914 zklamala a porucha benzinového čerpadla mne přiměla dorazit po obědě alespoň škodovkou), vyjela dlouhá kolona 30 vozů Porsche na spanilou jízdu. Ta zavedla účastníky nejprve k mohyle válečné bitvy u Hradce Králové porsche-nedeliste-18-mz roku 1866 přezdívané také jako bitva na Chlumu či bitva u Sadové. Poté všichni účastníci přejeli na krásný renesanční zámeček Hrádek u Nechanic. Zde byla připravena velmi zajímavá prohlídka na kterou jsem se jen náhodou vešli mezi několika svatbami, které zde na zámku právě probíhali.

porsche-nedeliste-14-mporsche-nedeliste-15-mporsche-nedeliste-16-m

porsche-nedeliste-19-mPo prohlídce zámku a nezbytném lijavci, který nás při opouštění zámecké zahrady přepadl jsme se přesunuli do velice příjemné restaurace v Nechanicích, kde jsem velice dobře pojedli a samozřejmě i poklábosili do večerních hodin.

 

porsche-nedeliste-21-mJe opravdu potěšitelné, že i takovéto, řekl bych bez urážky "vesnické" Porsche setkání mělo tak velikou účast, o které se jedinému oficiálnímu klubu Porsche může jenom zdát.porsche-nedeliste-20-m

Omlouvám se tentokrát za nekvalitní a mizerně ostřené fotografie, ale i můj fotoaparát trpěl přemírou neočekávané vlhkosti a nebyl ve stoprocentní kondici.

WWW.AUTOMOBILOVEDILY24.CZ

autoprofi banner 468x60